Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék beállítani csak...

Hogyan tudnék beállítani csak az egyik monitorra képernyőkímélőt?

Figyelt kérdés
Adott egy Asus x554l laptop Windows 8.1-el és az lenne a gondom, hogy mikor ki akarom kapcsolni a kijelzőt képernyőkímélés miatt miközben a monitoron (ami HDMI-n keresztül van csatlakoztatva) filmet v. videót nézek, mindkét monitort kikapcsolja. Van olyan megoldás, ami csak a laptop kijelzőjét kapcsolja ki, vagy ingyenes képernyőkímélő, ami csak az egyik képernyőn jelenik meg, ha nincs mozgás?

2016. aug. 20. 06:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Win+p és kiterjesztés helyett azt választod, hogy csak a külső monitor adjon képet
2016. aug. 20. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tudok ilyesmiről, de ha csak azért akarod kikapcsolni hogy vigyázz a kijelzőre akkor tök felesleges, a legolcsóbb panelek is hosszú-hosszú éveket kibírnak folyamatos használat mellett is.
2016. aug. 20. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy van olyan anomáliája a laptopnak, hogy néha egy adott felbontásnál nem küld jelet a monitor felé. Most próbáltam azt, hogy csak a második képernyőre, de mindkét monitor elsötétül és a monitor azt írja, hogy nincs bemenő jel. Sokat szenvedtem, mire lett kép, mert sokszor a laptop natív felbontásán se küldött jelet a fullHD-s monitorra.
2016. aug. 20. 06:29
 4/8 A kérdező kommentje:
Mivel kölcsönkapott laptop, nem akarom úgy visszaadni a gazdájának, hogy a kijelző képébe bele van égve a háttér. Ezért keresek erre megoldást. Windows 10-et feltettem rá, ott csak a kijelzőt kapcsolta ki, de vissza kellett térnem a 8.1-re.
2016. aug. 20. 06:31
 5/8 anonim ***** válasza:

LCD monitoroknál nincs beégés.

Akkor a noti videó vezérlőjében(Nvidia vezérlőpult, AMD Catalyst, vagy intel grapihcs) kell beállítani valami hasonló módon

2016. aug. 20. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha nincs beégés, akkor jó. Nem értek annyira a monitorokhoz, nekem még nem volt ilyen problémám, se CRT monitornál.
2016. aug. 20. 06:38
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak a plazmák szoktak beégni
2016. aug. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kölcsönbe kaptam a laptopot, nem akartam kockáztatni. Azóta már saját gépem van, szóval a probléma megoldódott.
2018. máj. 4. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!