Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan hozhatom vissza a...

Hogyan hozhatom vissza a start menüt és a keresőt?

Figyelt kérdés

Windows 10-em van, és már teli volt a meghajtó, úgy gondoltam, hogy törölgetek dolgokat.

Valamit kitöröltem az AppData mappán belül asszem a Local mappából, és azóta sem a videolejátszó, sem a zenelejátszó, a start menü sem és a tálcán lévő kereső sem indul. Hogy tudnám helyrehozni?



2016. aug. 23. 12:01
1 2
 1/17 Lajos54 ***** válasza:
100%

A tanulság az, hogy nem lehet csak úgy, meggondolatlanul, ötletszerűen törölgetni dolgokat a számítógépről...


De ha már megvan a baj, próbálkozzál az itt leírtakkal, talán sikerül:

[link]

2016. aug. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Az előttem írónak igaza van. De ami meg történt, az megtörtént. Ha esetlen nem oldaná meg a problémát a system scan, akkor probáld meg ezt:

Sérült rendszer image javítása, ehhez futtasd a powershell-t rendszergazdaként (keresés: powershell jobb klikk futtatás rendszergazdaként, vagy jobb klikk a tálcán > feladatkezelő > fájl > új feladat futtatása > a megnyitásba írd be powershell > alatta a négyzetbe tegyél pipát, a feladat létrehozása rendszergazdai jogosultságokkal) és másold be:

Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Ez sokáig fog futni, és a folyamat végén indítsd újra a gépet. Üdv.

2016. aug. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

#1 Köszi a választ, lefuttattam, de azon kívül, hogy sokkal gyorsabban elindult a windows, továbbra sincs se start menü, se kereső, se az alap videolejátszó és a képnézegető(...).

#2 Köszi, kipróbálom, egy ideig lehet, hogy nem fogok visszajelezni, hogy milyen lett, mivel futtatok egy minecraft szervert és szinte egész nap vannak fent.

2016. aug. 24. 13:40
 4/17 A kérdező kommentje:
#1 Szerintem azért indulhatott gyorsabban, mert volt egy-két rendszerfájl amit megfertőzhetett egy vírus.
2016. aug. 24. 13:40
 5/17 A kérdező kommentje:
Amúgy a videolejátszó és a zenelejátszó nem a legnagyobb probléma, mert ott a VLC médialejátszó, az nagyon jó program. De a start menü és még talán a kereső nélkül nem nagyon boldogulok.
2016. aug. 24. 13:43
 6/17 A kérdező kommentje:
Ha semmi sem segít, akkor még frissíthetném újra a windowst, de az nem kis idő, és nem szeretném ha sokat kellene várakozniuk a játékosoknak akik a szerveremen játszanának :D Max éjszaka tudnám megcsinálni, de akkor meg aludni kell.
2016. aug. 24. 13:44
 7/17 A kérdező kommentje:

#2 Sajnos nem sikerült.

Amikor bemásoltam, és entert nyomtam, egy 740-es hibát dobott, megpróbáltam szóközök nélkül is, hátha nem jól írtad le, de akkor sem jó.

Az rendben van, hogy amikor elindítom, akkor a "PS C:\WINDOWS\system32>"-ben van, és utána lehet írni?

2016. aug. 24. 13:49
 8/17 anonim ***** válasza:

Pedig ez a jó parancs, nálam működik:

Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

[link]

2016. aug. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Működik rendszergazdai parancssorból is (windows gomb + X):

Másold be az alábbi parancsot, várd meg, ameddig a vizsgálat eléri a 100%-t:


Dism /online /cleanup-image /restorehealth


Utána indítsd újra a gépet

2016. aug. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

C:\WINDOWS\system32>Dism /online /cleanup-image /restorehealth


Deployment Image Servicing and Management tool

Version: 10.0.10586.0


Image Version: 10.0.10586.0


[==========================100.0%==========================]


Error: 0x800f081f


The source files could not be found.

Use the "Source" option to specify the location of the files that are required to restore the feature. For more information on specifying a source location, see [link]


The DISM log file can be found at C:\WINDOWS\Logs\DISM\dism.log


Ez jó attól függetlenül, hogy error-t dobott?

2016. aug. 26. 11:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!