Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A játékok 99%-a miért a...

A játékok 99%-a miért a DirectX-et használja, ha állítólag az OpenGL jobb?

Figyelt kérdés
Én csak open gl-be tudok programozni, azt hallottam, hogy gyorsabb, és hogy a directX-et nehezebb is programozni, na meg az openGL linuxra is elérhető. Ezek ellenére miért még is a directx az elterjedtebb?
2016. aug. 23. 21:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A directx egy teljes framework, audio, video, input, ablakozás, minden kezelhető vele, ami egy játékhoz kell. Az OpenGL kizárólag a 3D renderelést tudja, semmi mást, még ablakot se kezel. A dx így kényelmesebb, hatékonyabban célozható vele a windows platform. Természetesen az hátrány, hogy csak az célozható vele. Mivel a legtöbb cég a piaci részesedés miatt amúgy se céloz mást, így maradnak a dx-nél. Persze az elmúlt pár évben a linux kezd egyre felkapottabb lenni, meg itt a Vulkan, így most éppen változóban van minden. Amit írtam, leginkább 2-3 évvel ezelőtt, meg azelőtt volt teljesen mérvadó.
2016. aug. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ja így értem. Igen, én is úgy látom, hogy most változás lesz, az elmúlt 15 évre értettem én is.

Az openGL valóban csak 3D renderelést tud, az én esetemben az ablakkezelésre és textúra betöltésre az SDL-t, a hangkezelésre az SDL mixert használom.

Vagyis ez azt jelenti, hogy a directX-et valahol mégis csak könnyebb programozni. Meg saját meglátásom szerint a DirectX-be szebbet lehet, ha összehasonlítod az új Wolfensteint és a Crysis 3-at, bár a Doom 3 nem volt rossz 2004-ben, szóval lehet, hogy ez csak a programozókon múlik.

2016. aug. 24. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!