Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen ubuntut tegyek fel?

Milyen ubuntut tegyek fel?

Figyelt kérdés

Van 1 régi gépünk a szüleim használják internetezésre, feltettem a legújabb ubuntut de sajnos laggol a rendszer akadozik "zörög" a gép állandóan és lassú.

900 mb ram- található csak benne.

Tudnátok ajánlani egy bármilyen rendszert?

Lehet linux, windows bármi, csak nettezésre kellene meg hogy ne laggoljon én ne fagyon le.

Ha tudnátok akkor lécíves linket is adjatok ahonnan le lehetne valahogy tölteni azt a rendszert.

Köszönöm szépen hogy végigolvastátok! :)



2016. aug. 24. 12:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
mint w/ xfce
2016. aug. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Lajos54 ***** válasza:

"csak nettezésre kellene "


Na éppen itt van a baj. Manapság már akkora a memória (és persze gép) igénye a böngészőknek, úgy általában az internet használatnak, hogy lassanként a régi, valamikor még jól használható gépek gyakorlatilag egyre inkább nem lesznek alkalmasak ilyen célra.

Pár évvel ezelőtt még valóban jó meghatározás volt, hogy semmi különös igény, csak netböngészés, esetleg szövegszerkesztés. Ma már egyre inkább nem így van.

2016. aug. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

#1 +1

[link]


De valóban pont az internet fogja zabálni sajnos a memóriát. De egy próbát megér.

2016. aug. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Én a leírtak mellett még a Puppy Linuxot ajánlanám, meg a Lubuntut.
2016. aug. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Tom Benko ***** válasza:
23%
Arch, XFCE, Midori. www.archlinux.org
2016. aug. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 kovpet ***** válasza:
100%
Tudom, nem ezt kérdezted, de szerintem tegyél bele RAM-ot. Néztem a hozzám legközelebbi kiskerben, garanciával adnak 2000 Ft-ért egy gigát. Nem tudom, neked milyen kell, de 2 pizza áráért megduplázod a gép használati értékét :)
2016. aug. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
mint xfce
2016. aug. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek!

A linux mint lett a "nyertes"

nem fagy gyors még meg is lepődtem :D

2016. aug. 26. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!