Linux telepítése?

Figyelt kérdés
Sziasztok, már 1 napja ezzel sz*pok... Volt egy win7 a gépemen, és linuxot akartam helyette. Pendrive-ról akartam telepíteni, ez nem jött össze sehogy. Utána néztem és volt olyan lehetőség h win7 mellé linux... Ezzel sikerült teljesen elcseszni a gépet, már se a win7 nem indul, se a linux... Most már szeretném megcsinálni mert nagyon felidegesít. Hogyan tudok pendrive-ról linuxot telepíteni a gépemre? Próbáltam h csak a lemezképfájlt másoltam rá, de ezzel nem akar elindulni a telepítés... Ubuntut, vagy linux mint-et szeretnék feltelepíteni! Hogyan?????
2016. szept. 4. 11:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Lili-vel próbáltad?
2016. szept. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ubuntu bugos, mint sokkal jobb. Ha windowson akarsz indítható pendrive-ot készíteni, le kell töltened a Rufus nevezetű programot. Leformázod a pendrive-ot és elkészítesz vele egy indítható pendrive-ot.


Ha linuxon akarsz indítható pendrive-ot készíteni, a szoftverközpontból letöltöd a Unetbootin nevezetű programot, leformázod a pendrive-ot ugyanúgy. Majd kihúzod és visszadugod és kiírod rá a Unetbootinnal.

2016. szept. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Vagy linux alól nem kell telepíteni semmit, mert a dd is meg tudja csinálni.

dd if=./ubuntu.iso of=/dev/sdx ahol sdx a pendrive.

2016. szept. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!