Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a baj most a prohardver.hu...

Mi a baj most a prohardver.hu -val?

Figyelt kérdés
Nem szokott eddig tartani a karbantartás, 10 év alatt egyszer sem volt ekkora szünet. Tegnap du. kb. 6 óta nem jön be az oldaluk.

2016. szept. 4. 20:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

hardverapro bejön


2016-ban végre eljutnak a https-ig?


kész vicc hogy plain textben megy a privát üzenetektől mindenig.

2016. szept. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De a hardverapro.hu-t kiszervezték, más cég csinálja! ;) Vagyis most valami nagyob beütött nekik. HTTPS viszont már van vagy egy hónapja, szóval nem tudom, most mi történt.
2016. szept. 4. 20:39
 3/12 anonim ***** válasza:
facebook és gyk kereső..
2016. szept. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem is fura, én a mobilarénán lógok általában
2016. szept. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#3 Nincs fb-om -nem is lesz-, de használtam a kersőt itt, és azt találtam, hogy valami hardveres hiba. Ha tudsz részleteket, pls!
2016. szept. 4. 20:53
 6/12 anonim ***** válasza:
Na röviden lehalt a szerverük.. fb-én írják
2016. szept. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

copypaszta időrendben:

Kedves PH olvasók, felhasználók, fórumozók! Mint azt bizonyára már észrevettétek, egy ideje nem érhetőek el az oldalaink :( A leállás oka, hogy egyik szerverünkben hardverhiba lépett fel, aminek elhárításán egész éjszaka dolgoztunk, ám egyelőre nem végeztünk. Igyekszünk minél előbb visszatérni, de ehhez még időre van szükségünk. Megértéseteket és türelmeteket köszönjük, elnézést az okozott kellemetlenségért!


Sziasztok!


Egész éjjel fent voltunk természetesen, mostanra tudunk konkrétabb infókkal is szolgálni:

- tegnap 19:22-kor meghalt két vinyó az adatbázisszerver RAID5 tömbjéből

- az utolsó automatikus mentés 18:30-kor készült

- az utolsó kézi mentés (amikor belogolunk és letöltünk 200 GB-ot) kb. másfél hónapos

- teszteljük az automatikus mentést, de egyelőre jónak tűnik, de drukkoljatok, mert ez még nem 100% :(

- a manuális mentés biztosan (kop-kop) jó, azt teszteltük letöltés után anno

- jelenleg lóhalálában épül egy másik adatbázisszerver, ez még legalább 4-5 óra


Ha kész az új szerver, akkor tudunk éles teszteket is csinálni és ha minden rendben, utána indulhatunk csak el. A mai nap erre jó eséllyel rámegy, de ez a legkevesebb, ha aztán minden rendben lesz. Az új szerver ideigleges, lassú vinyókkal, úgyhogy előre szólunk, hogy órákig köhögni fog indulás után is (amíg be nem cachelődik RAM-ba a DB).


Elnézést kérünk mindenkitől a kellemetlenségekért! Tényleg nincs se alvás, se evés, se pihenés ilyenkor, ennyit legalább az is fogadjon el, aki most épp ezerrel szapul minket, hogy hülyék, önzők, pénzéhesek, hozzá nem értők vagyunk. Remélhetőleg hamarosan találkozunk odaát is! Addig is, ide fogjuk posztolni a híreket, infókat is, ha vannak.


"IRTAM MÁR, HOGY SAS HDD-K-ből KELL ÉPÍTENI A RAID TÖMBÖT TI IDIÓTÁK!!!"


"És ha az idegenek az Alpha Centauriból egy béta sugárral bombáztak volna titeket, akkor sem mentette volna meg semmi az oldalt. Szánalmas ez a magyarázkodás."


"2 db szerver, virtualizálás? Látom nem ismert fogalom nálatok."


Ilyen és ehhez hasonló kommentek persze elkerülhetetlenek és valóban lehetett volna RAID5 helyett RAID6, három szerver helyett négy, közben egy bármikor bedugható, szinkronban tartott alternatívv gép stb. Igen, lehetett volna, de nem volt, tök mindegy, hogy miért (nyilván a mi korlátaink is végesek).


Most anyázás helyett viszont inkább azt szeretnénk, ha újra tudnánk indítani a rendszert. A fenti kommentek után persze inkább mennénk egy csapatépítő sörözésre, kikapcsolt nettel, idiótán :D (nem tesszük, nyilván)


Emberek, béke! Rosszindulat és acsarkodás még soha nem vitt előre semmit.


Status update: az ideiglenes új DB szerver kész és üzemel, az automatikusan mentett adatok visszatöltése 52%-nál tart. 100%-nál derül ki, hogy használható-e a mentés.........


75%, úgyhogy lesz ez éjfél is, mire egyáltalán beindítható a tesztüzem :/

2016. szept. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Facebook oldalukon van részlet

[link]

9 órája:

Sziasztok!

Egész éjjel fent voltunk természetesen, mostanra tudunk konkrétabb infókkal is szolgálni:

- tegnap 19:22-kor meghalt két vinyó az adatbázisszerver RAID5 tömbjéből

- az utolsó automatikus mentés 18:30-kor készült

- az utolsó kézi mentés (amikor belogolunk és letöltünk 200 GB-ot) kb. másfél hónapos

- teszteljük az automatikus mentést, de egyelőre jónak tűnik, de drukkoljatok, mert ez még nem 100% :(

- a manuális mentés biztosan (kop-kop) jó, azt teszteltük letöltés után anno

- jelenleg lóhalálában épül egy másik adatbázisszerver, ez még legalább 4-5 óra

Ha kész az új szerver, akkor tudunk éles teszteket is csinálni és ha minden rendben, utána indulhatunk csak el. A mai nap erre jó eséllyel rámegy, de ez a legkevesebb, ha aztán minden rendben lesz. Az új szerver ideigleges, lassú vinyókkal, úgyhogy előre szólunk, hogy órákig köhögni fog indulás után is (amíg be nem cachelődik RAM-ba a DB).

Elnézést kérünk mindenkitől a kellemetlenségekért! Tényleg nincs se alvás, se evés, se pihenés ilyenkor, ennyit legalább az is fogadjon el, aki most épp ezerrel szapul minket, hogy hülyék, önzők, pénzéhesek, hozzá nem értők vagyunk. Remélhetőleg hamarosan találkozunk odaát is! Addig is, ide fogjuk posztolni a híreket, infókat is, ha vannak.



6 órája:

"IRTAM MÁR, HOGY SAS HDD-K-ből KELL ÉPÍTENI A RAID TÖMBÖT TI IDIÓTÁK!!!"

"És ha az idegenek az Alpha Centauriból egy béta sugárral bombáztak volna titeket, akkor sem mentette volna meg semmi az oldalt. Szánalmas ez a magyarázkodás."

"2 db szerver, virtualizálás? Látom nem ismert fogalom nálatok."

Ilyen és ehhez hasonló kommentek persze elkerülhetetlenek és valóban lehetett volna RAID5 helyett RAID6, három szerver helyett négy, közben egy bármikor bedugható, szinkronban tartott alternatívv gép stb. Igen, lehetett volna, de nem volt, tök mindegy, hogy miért (nyilván a mi korlátaink is végesek).

Most anyázás helyett viszont inkább azt szeretnénk, ha újra tudnánk indítani a rendszert. A fenti kommentek után persze inkább mennénk egy csapatépítő sörözésre, kikapcsolt nettel, idiótán :D (nem tesszük, nyilván)

Emberek, béke! Rosszindulat és acsarkodás még soha nem vitt előre semmit.



2 órája:

Status update: az ideiglenes új DB szerver kész és üzemel, az automatikusan mentett adatok visszatöltése 52%-nál tart. 100%-nál derül ki, hogy használható-e a mentés.........


18 perce:

75%, úgyhogy lesz ez éjfél is, mire egyáltalán beindítható a tesztüzem :/

2016. szept. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hopszi, pont egyszerre (na jó pont valamivel később csak azt nem láttam) írtam az előzővel, még nem volt ott amikor megcsináltam :) Ha valaki tudja törölheti
2016. szept. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszik, valami ilyesmire gondoltam mondjuk!
2016. szept. 4. 21:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!