Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A laptopom ki-be kapcsol...

Csabusa1213 kérdése:

A laptopom ki-be kapcsol miért is?

Figyelt kérdés
Pár nappal kezdődött az egész rátettem a gèpre a win 10 et (win 7 volt rajta) ugye feltelepitette a win 10 et. Laggolt ijenek de egy idő után jó volt. Gondolom nagamba:szerintem jót tenne neki egy ujraindítás ujrainditottam ès bumm bekövetkezett:kikell adnia hogy tölt a windows tudjátok kis 4 kocka ès ijen pörgő jel vagy mi az.De nem adjak ki hanem az elött leál pl: 2-3 hete semmi baja nem volt. Csak most jött probáltam áramtalanitással,kivettem az aksit ugy is pihentettem hátha jobb lessz de nem.A hiba fennmaradt megpróbáltam ugy h kikapcsoltam kb 1 órára de nem. Ha tudjátok mi a baj lètszives irjátok le.
2016. szept. 11. 09:14
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a windows töltèse elött leáll ès ujra bekapcsol /:
2016. szept. 11. 09:17
 2/14 CspCsj ***** válasza:

A telepítő rendesen működik?

Frissítéssel tetted fel a Win10-et, vagy telepítővel?

Ha utóbbi, akkor a telepítővel próbálnám indítani és ha arról jó, valószínűleg a fájlrendszer sérülhetett és az újratelepítés megoldja. (legrosszabb esetben a merevlemez hibásodott meg)

2016. szept. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Telepitettem a windows.....de hogy lehet ujratelepiteni ha leall a toltesnel? Vagy akkor nem fog?
2016. szept. 11. 11:45
 4/14 A kérdező kommentje:
Figyu nèzzètek link: [link]
2016. szept. 11. 12:10
 5/14 CspCsj ***** válasza:

Ha a telepítő elindul, az már jó jel.

(ha lehet legközelebb ilyen felvételnél inkább tedd le a telefont vagy a könyöködet az asztalra)

2016. szept. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ok bocsi èn esetleg tudok csinálni vele vmit?
2016. szept. 11. 12:39
 7/14 CspCsj ***** válasza:
Tehát a telepítő tehát sikeresen indul, csak a telepített rendszer nem akar?
2016. szept. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Mond el töviröl hegyire h mit csináljak vele a szervizen kivül
2016. szept. 11. 15:06
 9/14 CspCsj ***** válasza:

Először azt kellene tisztázni, hogy "csak" a rendszer nem indul, vagy DVD-ről, pendrive-ról a telepítő sem.

Ha semmi sem indul, akkor hardveres hiba is lehet. Ilyenkor először egy akku és töltő nélküli félperces bekapcsológomb nyomvatartást javaslok, hátha csak valami kóbor töltés zavar be. Ezután alkatrészenként kellene tesztelni, de itt már inkább a szervizre bízhatjuk.


Ha a telepítő elindul, akkor újratelepítés előtt megpróbálhatsz egy parancssorból fájlrendszer-javítást futtatni (bár néha csak ront a helyzeten), vagy akár még egy totalcommander-t is elindíthatsz adatmentéshez.

Telepítő indulása után bármelyik lépésnél a Shift+F10 billentyű-kombinációra megjelenő fekete ablakba:

chkdsk X: /f


Megj.:

az X: az a meghajó, ahol a Windows könyvtár van (általában C: vagy D:)

2016. szept. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nincsen cd lejatszo benne. De a pendrive is jó
2016. szept. 11. 17:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!