Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen a kínai billentyűzet?

Milyen a kínai billentyűzet?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, több ezer különböző jel van. Hogyan tudják az összeset leírni egy billentyűzettel?

Nem kérek olyan válaszokat, mint pl: szerintem terhes vagy... kösz


2010. ápr. 22. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

:D


jó a kérdés. én is úgy tudom, hogy van vagy 4000 írásjel. és nem egyik a másikból következik írásjel. tehát külön billentyű kéne neki. de viszont annyi tájszólás is van, hogy lehet, hogy az összes tájszólás írásjele 4000 összesen. ezt nem tudom

2010. ápr. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Gondolom nem használják az összes az összes jelet.

2010. ápr. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
hát igen. pl. a 6. billentyűzet nem semmi. :)
2010. ápr. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 aulac ***** válasza:
100%

Mivel a Kínai nyelv un. "szótagírás"-sal kommunikál, ezért a billentyűzeteken a szótagok vannak.

Itt megnézheted: [link]

2010. ápr. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
igen, ezt tudjuk
2010. ápr. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kínaiban is van a japán IME-hez hasonló szövegbevitel - mondjuk angol betűkkel megadod a szótagot (mondjuk japán esetén: naruto - vagy szótagolva), és space-el végiggörgeted a szótaghoz tartozó kanjik, hiraganák és katakanák listáját, majd kiválasztod amelyik kell. Tehát ha te beírsz egy szótagot, azt a gép felismeri és átváltja a megfelelő írásjelre - de mivel több megfelelő jel is lehet, így addig nyomkodod a space-t, míg meg nincs a kívánt karakter. Kissé bonyolultnak hangzik, de nem vészes.
2010. ápr. 23. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én már láttam japánokat klaviatúrán gépelni, de ők sima angol billentyűzeten nyomták, az írásjeleket asszem ALT-os billenytűkombinációkkal érték el...mellesleg hihetetlenül gyorsan...Nem igazán bírtam kivenni, hogy mit nyomkodnak, de az írás a képernyőn meglehetősen gyorsan ment...
2010. ápr. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Pinyin átírás szerint írják be a szöveget amerikai elrendezésű billentyűzeten, amit space-szel váltogatnak a megfelelő kanji-ra

A japánnál ugyan ez, csak ott ha két billentyű egymás után történő lenyomásával beírsz egy szótagot, akkor átvált hiraganára, és amint végeztél egy szó beírásával, a space-szel kiválasztod a megjelenő listából a megfelelő kanji-t, majd Enterrel nyugtázod.

Egyszerű, amúgy :D

2011. márc. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!