Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Venni akarok egy új laptopot...

Venni akarok egy új laptopot amin Windows 10 32 bit van. A laptopban 8Gb RAM és 2Gb-os videokártya van. Tudok ugyan úgy játszani rajta mint egy 64 bitesen?

Figyelt kérdés

2016. szept. 21. 22:10
 1/5 anonim ***** válasza:
A mai játékok általában már megkövetelik a 64 bites rendszert, mellesleg a 32 bites rendszer nem tud 4-nél több GB RAM-ot kezelni, tehát nem.
2016. szept. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem. Egyrészt a 32 bites oprendszer nem fogja tudni kezelni a memóriának több, mint felét. Másrészt pedig ma már a legtöbb játék x64-re van fordítva, el se tud indulni 32 bites oprendszer alatt.


32 bites oprendszert csak akkor rakj, ha valami őskövület hardvert kell használnod (mátrixnyomtató? :D), amihez nincs egyéb driver, vagy ugyanez az eset ritka, helyettesíthetetlen win3.x-es vagy DOS-os programmal. (Utóbbi egyébként virtuális géppel megkerülhető.)

2016. szept. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ettől tartottam... vajon lehetséges lenne külső dvd íróról bootolni Windows-t. A választ köszönöm.
2016. szept. 21. 22:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Annyival kiegészíteném az első válaszolót, hogy a memória limit az összes memóriára vonatkozik(nem csak a rendszermemóriára, a kártyán lévőre is), ebben az esetben valószínűleg a rendszernek hagyna 3gb t, a kártyának meg egyet.


De nem értem, miért árulják egyáltalán a 8gb ramos új laptopot 32 bites oprendszerrel..?

2016. szept. 22. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én sem nagyon értem, a laptopokat általában 64 bites Win 8.1-el, vagy 10-el árulják... ritkábban Ubuntuval, vagy előre telepített OS nélkül, de a 32 bit érthetetlen. Na, meg felesleges is ilyen gépre.
2016. szept. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!