Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy helyi hálózat...

Gov0len kérdése:

Hogyan lehet egy helyi hálózat gépét kívülről elérni?

Figyelt kérdés
Utánaolvastam a dolognak, és azt írták, hogy kívülről úgy tudom elérni hogy a routerben beállítok egy port forwarding-ot, hogy amikor a router-t megcímzem adott porton, akkor azt a kérést továbbítsa az egyik gépnek. De ha így teszek akkor ha ugyan azon a porton érkezik egy másik kérés amit egy másik gépnek szántak, akkor az is azt is az egyik gép kapja meg, vagy tévedek? Hogyan is van ez az egész?

2016. szept. 25. 18:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Pontosan úgy van, ahogy írtad. Ugye csak a routeren lesz az internet felé publikus IP. Ha oda érkezik egy csomag és be van állítva a forward, akkor továbbítja a megadott gépre. Egy portot csak egyfelé tud forwardolni. Ha több gépet el akarsz érni, akkor több különböző portot kell forwardolni.
2016. szept. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, tehát érdemes olyan portot választani amin a másik gép biztosan nem kommunikál,igaz?
2016. szept. 25. 18:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Nyilván. Ha mondjuk van két géped és mindkettőn fut egy-egy webszerver, akkor pl. beállíthatod, hogy a 80-as portot forwardolja az A gép 80-as portjára, a 8080-at meg a B gép 80-as portjára. De ettől még belső hálózaton ugyanúgy elérik egymást a 80-as porton.
2016. szept. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2016. szept. 27. 13:58
 5/6 A kérdező kommentje:
Ha nem tudok port forwardingolni akkor van valami kerülőút amivel tudok ilyen kapcsolatot létesíteni?
2016. szept. 28. 12:53
 6/6 anonim ***** válasza:
vpn
2016. szept. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!