Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha rootolom a telefonomat,...

Ha rootolom a telefonomat, akkor hogyan tehetem tönkre? (elkerülni akarom, csak ezért kérdem)

Figyelt kérdés
A minap letöltöttem egy játékot, amelynek a mérete meghaladja a belső tárhelyem kapacitását, az SD kártyán viszont lenne neki elég hely. A beépített alkalmazáskezelő nem teszi lehetővé az áthelyezést, de egy külsős alkalmazással meg tudnám ezt oldani, viszont ehhez rootolni kellene a telefont. Ha esetleg rootolnám (és sikerülne), akkor például a Clean Masterrel való tisztítással letörölhetek olyan alkalmazásokat, amik szükségesek a rendszer megfelelő működéséhez? Nem piszkálnék meg semmilyen rendszerappot, csak a játék áthelyezése miatt szeretném rootolni a készüléket. Milyen veszélyei lehetnek ennek az eljárásnak, amivel egy egyszeri felhasználó (mint én) tönkreteheti a telefont? (a telefonra kapott 1 éves garanciám már lejárt, LG L70 telefonom van, nincs keretem új telefont venni)

2016. szept. 30. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha olyat csinálsz ami másik fajta telefonhoz van és a tiedhez nem jó, vagy valami fontosat máshogy csinálsz mint kéne pl bepipálsz olyat amit nem kéne. Például ha Odinban bepipálod az EFS cleart akkor letörli többek közt az IMEI számot, és nem fog felengedni a szolgáltató a hálózatra (de ez Samsunghoz van, nem LG)

Ha nem a kernelt rontod el hanem pl. kitörlöd a rendszerfájlokat akkor nagy eséllyel csak soft bricked lesz, pl. amikor nem indul be a telefon, csak mutatja az indító képernyőt (bootloop). A soft bricket legrosszabb esetben egy teljes törléssel és újraflasheléssel meg lehet oldani. Ha viszont az a program is hibás ami bekapcsolja a telefont és emiatt nem lehet flashelni akkor az hard brick, amit csak külön eszközökkel lehet megoldani, azokkal se mindig.

(a Clean Master pedig egy reklámokkal teli fos, ha nem adsz neki root jogot nem tud rendszerfájlokat letörölni de inkább távolítsd el)

RÖVIDEN: ha úgy csinálod ahogy írják akkor nem lesz baj, csak legyél biztos benne hogy milyen telefonod van

2016. okt. 1. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Eddig azt hiszem értem, de nem tudnál esetleg linkelni egy útmutatót a folyamathoz? Az interneten rengeteg videó/guide van fent, de nem tudom, hogy melyiket érdemes követni?
2016. okt. 1. 08:00
 3/6 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik sikerült megoldanom ezt a rootolás dolgot, már csak a játék áthelyezésének problémáján kell átvergődnöm.
2016. okt. 1. 10:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Üdv, ha nem értesz hozzá, vagy ha igen is, most mindegy.

Van itt egy progi a balfékeknek, rádugod a telefont és 1 katt: [link]


A telefont újraindítsa amennyiszer kell meg minden. Majd írja a képernyőn mikor húzd le... Ennyi.

(Most nem tudom kell-e USB driver előtte vagy automatikusan azt is letöltötte.)

2016. okt. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A rootolással nem volt gond, Kingo root-tal megcsináltam, viszont most az SD-kártya partícióival van problémája, mivel elvileg elsődleges belső tárhelyként van emulálva, ezért nem akarja áthelyezni rá, mivel nem érzékeli külső tárhelyként.
2016. okt. 16. 12:58
 6/6 anonim ***** válasza:
CM booster vagy DU booster sem tudja attenni?
2016. okt. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!