Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van olyan monitor ami a...

Van olyan monitor ami a képaránya 1080p de 2k vagy 4k felbontású?

Figyelt kérdés
ha van írjátok le a monitor nevét
2016. okt. 5. 20:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
1080p a képaránya? az 1080p az a pixelek számát jelöli.. te most 16:9 re gondolsz mint képarány?
2016. okt. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%
Ennek a kérdésnek aztán nagy értelme van.
2016. okt. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

az első válaszolónak

Igen arra gonolok hogy 16:9 a képarány de a monitor az tudja a 2k vagy a 4k felbontást.


Neo99 te akkor ezt nem érted.

2016. okt. 5. 20:38
 4/20 anonim ***** válasza:

Van ilyen.

De mielőtt lefolytatnánk a múltkori zavaros párbeszédet, felhívnám a figyelmedet a Google-re! beírod hogy 2k monitor ár. a találati listában megnyitod mondjuk az Árukereső oldalt, és a bal oldalon szűkíted a találatokat az igényeid szerint.

Nézd ! [link]

ha én rámutatok egy 100 ezres monitorra, akkor te azt megveszed ?

De ha nem értesz hozzá annyira hogy válassz, akkor meg minek neked olyan cucc ?

2016. okt. 6. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

utolsó kommentelönek.

Én is kerestem ilyan monitorokat de én úgy akartam írni hogy melyik márkát ajánlanátok leginkább. Rosszul írtam a kérdést Sorry :( 1080p a képarény de tudja a 2k-t vagy esetleg a 4k-t aszem a felbontása 2560x1440 az a 2k nekem 2560x1080 az mi? 1k?

2016. okt. 6. 20:09
 6/20 anonim ***** válasza:

Na egy kicsit helyre kéne tenni ezt a fogalomzavart...


Az 1080p még mindig nem képarány, hanem mint az első írta, a pixelek száma. (Full HD felbontást jelöl).


A képarány, amire te gondolsz, az FHD esetén 16:9. Ez a "téglalap" alakú felbontás. 4:3 pl. a klasszikus, régi négyzet alakú monitorok képaránya.


A felbontásokról:

FHD/FULL HD - 1920x1080 pixel (1080p)

WQHD (2K) - 2560x1440 pixel (1440p)

UHD/Ultra HD (4K) - 3840x2160 pixel (2160p)


Ezek mind 16:9-es képarányúak (téglalap alakúak).


A 2560x1080 pixel felbontás egy 21:9-es képarányú monitor, ami egy nyújtott téglalap. Tulajdonképpen egy szélesebb FHD monitor.


Ezeken felül a képátlóra is gondolj, hiszen FHD-hoz bőven elegendő 24"-ig, 27"-es képátlótól és afölött viszont már kevés a Full HD felbontás.


A betekintési szög, kontrasztarány és miegymás csak hab a tortán.


--


Ami a márkákat illeti:

ASUS, Acer, Dell, LG, voltaképpen bármi szóbajöhet. Attól függ, mi a felhasználási terület, amire vennéd. Én személy szerint Samsungot nem vennék, ők TV-kben kiemelkedőbbek inkább, mint monitorban. Továbbá egyes gyártók túlárazzák a termékeiket (pl. Dell nagyon szép monitorokat csinál, első sorban munkára/filmekre/grafikai felhasználásra, cserébe viszont túlárazott a hasonló paraméterű társaihoz).


Ha játékra vennéd: biztos, hogy a videokártyád elegendő hozzá? Jelenleg nincs olyan egykártyás rendszer, amin 4K-ban normális FPS mellett, magas beállításokkal lehet játszani a mai játékokat. Vannak játékokhoz előnyösebb tulajdonságai adott monitornak (pl. FreeSync, alacsony válaszidő), de ezek értelemszerűen az árat is emelik, és mérlegelned kell, szükséged van-e ilyenekre. Mivel ma már alacsony válaszidejű, szép kijelzős IPS paneles monitorokat is kapni, jobban jársz azzal, mint egy TN panelessel.


Ha filmre/grafikai programokhoz: egy éles, jobb színekkel rendelkező, IPS paneles monitor tökéletesen megfelel a célra. Nem kell a legdrágább példány belőle.


Javaslom, olvass utána a monitoroknak egy picikét, mert meglehetősen laikusnak tűnsz a témában. Kezdésnek egy (picit már idejét múlt) cikk: [link]

2016. okt. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nekem játékra, videóvágásra, filmnézésre kell. Igaz most egy 21:9 monitorom van (2560x1080) ami gameplayekhez nem annyira jó mert van amelyik nem támogatja (p.l.: CSGO...) nekem csak az kellet volna hogy a felbontás legyen nagy nem pedig a képarány. Mert ha videót felteszek a telefonon meg a kisebb monitorokon felül meg alul egy fekete csík van. Szóval nem volt ez egy jó vétel sajnos :( bocs csak a mai nap meg a tegnapi kicsit zavaros volt ezért írtam ilyen zavarodottan. De am tudom hogy mi az képarány és a felbontás.
2016. okt. 6. 21:17
 8/20 A kérdező kommentje:
mindegy megvan nézegettem jobban jobbra balra, a monitoromat állítgattam és meg van 2560x1440 kell a felbontásnak lennie hogy 16:9 legyen a képarány. Mert nekem 2560x1080 felbontás van és 21:9 képarány. Úgyhogy most nézegettem monitort meg ilyenek. De állj ez az oldal nem azért van hogy mondjuk utánanézet az ember valaminek és ha nem biztos itt megkérdezi? Vagy ebbe megint tévedek?
2016. okt. 6. 23:49
 9/20 anonim ***** válasza:

Nem tévedsz, ezért van ez az oldal.

Én magamból kiindulva úgy vagyok vele, hogy egy 3-4 ezres routert szívesen ajánlok bárkinek, mert az nem nagy tétel. Na de egy 100 ezres monitort had ne én ajánljak már neked. A múltkori kérdésedben is leírtad, hogy te értesz a gépekhez, meg az effélékhez.

Hogy várhatod el egy vadidegentől hogy ilyen összegben vásárlási tanácsot adjon ? Mert ha nem értenél hozzá, akkor azt mondom, OK. De te megad mondtad hogy nem vagy kezdő. Akkor hajrá !

2016. okt. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Megvan a nézettséged ??

Ezt még te sem hiszed el. :)

2016. okt. 7. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!