Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » FIFA 17 grafikai beállításokka...

Joeypapa kérdése:

FIFA 17 grafikai beállításokkal van problámám. Hogyan opitmalizáljam a videókártyát, (ha az a probléma egyáltalán)?

Figyelt kérdés

Szaggat a játék, de csak a labda sebbesség változásakor, (pl. kirugom a labdát és a félpályánál a levételkor beremeg, vagy beszaggat egy picit a játék) a következő beállitások mellett:

Windows 7 64bit (win10en is probáltam ugyan ez történt)

felbontás: 1920 x 1080

fps korlát: 60 (ha elengedem az fps korlátot akkor állandóvá vállik az szaggatás) frapsal mértem az fpst fix 60volt maz 59re ugrott le egy pillanatra

rendering qualiti: ultra (de low medium highon is ugyan ezt csinálja, max kevesebbszer vagy késöbb (!!))

anti aliasing off.

ez a probléma azért furcsa számomra mert a gépen elég jó adatokkal rendelkezik. (gpu geforce gtx 1060 6gb, cpu: amd phenom II x4 975 3,6 ghz, ram 8 gb)

állítottam az nvidia vezérlőpultban a vsyncet off ra on ra fastra és a másik 2 lehetőségre is és ugy sem működött. illetve korábban a fifa 16 nál mikor letálcáztam és visszajöttem ugyan ez a hiba állt elő, és észrevettem mikor elindul a fifa 17 először windowed majd utána vált csak teljes képernyőre lehet ez az oka?. Egyszer elinditottam ugy h egyáltalán nem szaggatott (és nem tudom hogyan általános indítás volt).



#videokártya #beállítás #optimalizálás #FIFA 17 NVIDIA GEFORCE 1060 6gb szaggatás
2016. okt. 8. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért, mert vettél egy bivaly erős videokártyát egy iszonyatosan régi processzor mellé. A videokártyádat nem képes a processzorod kihajtani, tehát a gépedben a processzor jelenti a szűk keresztmetszetet. gyanítom a legtöbb új játékkal ez fog történni. A processzor csak attól erős, hogy hány gigahertzen ketyeg. Mivel a FIFA alatt Frostbite 3-ra cserélték a motort, így gyanítom ez a probléma. Régebbi játékokkal nem valószínű, hogy előfordul, mert ahhoz még elég a CPU-d. Próbáld ki először más játékokkal is, ha azzal is akad (mármint új játékokkal), akkor biztosan ez a gond.


Nézd meg a feladatkezelőben valami nem használja e a lemezt iszonyatosan, vagy a memória nincs e tele játék közben. Az MSI afterburner látszik játék közben, így tudod ellenőrizni az adatokat vele. A tápegységedet nem írtad le, de valószínűsítem, hogy a GTX1060-at nem rég vehetted és nem vettél valamit figyelembe.


Mindenképp cserélj processzort a közeljövőben, mert így hiába van GTX1060-at semmire nem mész vele. Lehetne R9 270-ed is ennyi erővel, azt még talán kihajtaná ez a processzor.

2016. okt. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elírtam: A processzor NEM csak attól erős, hogy hány gigahertzen ketyeg!!!! (lemaradt a NEM szócska, elnézést)
2016. okt. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Lemértem többször is és a CPU használat nem éri el a 90%se maximum 80ig megy fel egy egy pillanatra, ami arra kiván következtetni, hogy a cpu teljesen kihajtja a gput-t.(a szaggatást ugy tudnám máshogy leirni mintha a játékban gyorsabb lenne a labda mint a kép és nem birja korrigálni.
2016. okt. 13. 11:20
 4/5 anonim válasza:
Nekem is ugyanez a baj. Olyan mintha elkezdeném remegtetni a szemem labdamozgás közben. Nagyon zavaró. Nekem i5 661 és GTX 960 van.
2017. jan. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Üdv, szeretném kérdezni hogy megoldodott-e a probléma. ugyan ez a baj velem is.
2017. aug. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!