Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik operációs rendszert...

Laci688 kérdése:

Melyik operációs rendszert ajánljátok az alábbi feltételekhez? (lent)

Figyelt kérdés

-Főleg a lincense miatt szeretnék ubuntut vagy valamilyen linuxot használni (mert ha jól tudom az ingyenes) mert tesómmal szeretnék androidra játékot csinálni.

-steam van linux-on vagy ubunton-on mert steamen megvan a game maker studio-nak az androidos module-ja.

- van valamilyen gimp-hez hasonló ingyenes rajzprogram?

-nem fontos de esetleg nem tudjátok battle netet megcsinálták mert hearthstone-al szeretek játzsani (de ez nem fontos mert tableten tudok játszani vele)

-c és c++ szoktam programozni ehhez valamilyen programozói felület van-e pl. codeblocks vagy csak sima notepad++-hoz hasonló.



2016. okt. 9. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egy ubuntu tökéletes lesz neked, igen teljesen ingyenes, ha meg valami androidos programmal akarsz játszani, felraksz egy emulátort, ha windows kell, akkor pedig virtualizáció.
2016. okt. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Alex Fly ***** válasza:

A feltételeidnek gyakorlatilag bármelyik Linux megfelel.

- ha jól tudom, Steam van Linuxra

- a GIMP szinte mindegyik disztró része

- a Battle.netről fogalmam sincs

- a C illetve a C++ az Unix "anyanyelve", tehát kismillió fejlesztői környezetet találsz hozzá. Általában a disztrók tartalmaznak is legalább egyet.

2016. okt. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ha játszani akarsz rajta akkor nem ajánlom a linux -ot.

Bár sokmindent megcsináltak már rá, de még mindig hardver igényesebb mint Windows felületen.

A többihez meg egy LinuxMint -és jó van :-D

2016. okt. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 tabaki ***** válasza:

A Gimp eredendően linuxos program (a linuxra letölthető legfrissebb 2.9.4 verziónak pl még nincs is windowsos telepítője).

Code::Blocks ugyanúgy van linuxra is, Notepad++ helyett használhatod a Geany programot (nagyon helyes kis szerkesztő, Windowsra is megvan, kipróbálhatod).

A játékokhoz egyáltalán nem értek, de Steam van linuxon is, utána kell nézni, mit tud. A Battle.net egyenesben nincs, de nem megoldhatatlan:

[link]

2016. okt. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én Debian XFCE-t ajánlom.
2016. okt. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Tom Benko ***** válasza:
Ez kb. minden Linux disztrórta igaz. Mondanám a saját kedvencemet, az ArchLinuxot, de a jelek szerint neked még valami előre konfigurált disztribúcióra van szükséged - Debian
2016. okt. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat de én nem igazán játszani akarok, hanem játékot csinálni a game maker studióval :D
2016. okt. 10. 14:11
 8/8 Alex Fly ***** válasza:
Szerintem a legjobb választás egy Debian (vagy egy arra épülő disztribúció). Ahogy említettek is párat: Ubuntu, Kubuntu, Mint... Mivel ezek a legelterjedtebbek, minden kérdésedre megtalálod a választ.
2016. okt. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!