Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen laptopot ajánlanátok?

Milyen laptopot ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Leginkább iskolai dolgokhoz, netezésre, filmezésre használnám, tehát semmilyen különleges célom nincsen vele. Annyi elvárásom van, hogy legyen megbízható, stabil, viszonylag hosszú aksis üzemidő és az is jó lenne, ha minél könnyebb lenne, kis helyet foglalna. Nem szeretnék egy vagyont rákölteni, de ma már semmi sem olcsó úgyhogy egy 400ezer forintig még be tudja fogadni a lelkem meg egyébként sok helyen hamarosan lesznek Joy napos kedvezmények is. Márka szempontjából nyitott vagyok, szóval bármit írhattok.
2016. okt. 22. 13:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Hosszú aksi időt kis fogyasztású pl. N -es intel CPU -val szerelt gépekkel tudsz elérni, vagy nem írtad mekkora kijelző kell de akár egy NetBook is szóba jöhet.

Ezekből van ami akár fél napot is kihúz gyári Aksival.

Megbízhatóság alapján márkából talán DELL -t tudnám javasolni.

2016. okt. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
300-400 ezer forintért már nagyon korrekt gépeket lehet venni. Én is nézelődök gépek között, már kezdenek előjönni, hogy mik az igényeim, és a hosszú üzemidő mindenképpen fontos számomra is, talán már csak a pénz hiányzik. Ha ennyi a keret, akkor ultrabookot érdemes nézni az akksi (meg úgy minden más) miatt. Asus Zenbook, Acer vagy Apple Macbook Air, amit ajánlani tudnék. Acert normál laptopok közül soha nem ajánlanék, de az ultrabookjaik elég jók. 1 hete volt akciós a Macbook Air, de az amúgy teljes mértékben kielégítené az igényeidet, és nem is használod ki a keret teljes egészét (feltéve, ha vonzanak az almás cuccok). Zenbookokkal ugyanez a helyzet, abból amúgy most jött ki az új széria, gyönyörűek és sokat tudnak. Ezeknek mind 8-12 órás üzemidejük van (papíron! de újkorukban még bírni is szokták). Talán azt kéne eldönteni, hogy mennyire akarod kimaxolni az üzemidőt (zenbookok közül többféle is van; valamelyik 8 órát bírja, de erősebb, valamelyik pedig 10-12, de hajszállal gyengébb), mekkora tárhelyű SSD-t akarsz (ebben a kategóriában 128GB, 256GB és 512GB szokott lenni a választék), illetve az egyéb apróságok. Aztán ami még fontos, hogy a márkafüggetlenséged mellett mennyire ragaszkodsz egyfajta op.rendszerhez. Egy macbook esetében ugye kicsit más a felület, illetve ha nem vagy szakértő, akkor a lehetőségeid is korlátozottak, ugyanakkor a windows is korrektül fut ezeken a drágább gépeken. Szóval ezeket ajánlanám, a felsoroltak közül mindegyik viszonylag könnyű és 13,3" kijelzőméretű. Ennél is lehet kisebb gépeket venni, de én mondjuk biztos nem vennék, a 13,3-at is keveslem személy szerint, ugyanakkor azok abszolút mobilisak. Remélem, tudtam segíteni. :-)
2016. okt. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

#2 vagyok. Itt van néhány, amire konkrétabban gondoltam. Én ezek közül döntenék, de természetesen nagyon sok opciód van.

Acer (van feketében is): [link]


Asus: [link]

és

[link]


Apple: [link]


Nyilván csak random rákerestem, több helyen is lehet vásárolni gépeket.

2016. okt. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!