Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért omlik össze a gépem?...

Miért omlik össze a gépem? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Windows 7 ult 64x (lehet, hogy be kéne újítanom egy 8-ast?), Nvidia asus gtx 2gb 750 Ti,

Nagyba játszom valamit (outlast csak a pontosság kedvéért, de cod 2-vel is hasonló történt, szóval nem a gépigénybeli problémák okozhatják a problémát), mögötte megy a youtube, hogy ne szarjam szét magam, elkezd szaggatni, de ez nem olyan szaggatás, mint, ha gyönge lenne a gép a játékhoz. Én nem tudom, hogy honnan szerzett LSD-t szegényes országunkban a PC-m, de a vizuális hatásokat reprodukálta. szóval úgy szaggat, hogy megáll a képernyő, liláskékes foltok a játékban, meg furcsa, világos és fehér színű függőleges sávok és foltok, a betűk eltűntek. (Közben a youtube szaggat.) Majd egy olyan 15-100 szekundum után no signal a monitorba, majd visszatér minden épen és ilyesmit mond: A képernyőillesztő összeomlott, de helyreállt.

Hát oké - Gondoltam naívan - Végül is ez egy vindóz, nem kell tőle elvárni, hogy megfelelően működjön. Nyomtam tovább a játékot, ami nem lépett ki, úgyhogy bizakodó voltam. De olyan pár percre rá ugyanez megtörtént. Majd mégegyszer, de itt már a youtube sem hallatszott. Próbáltam a méltán népszerű Alt+Tab kombinációt és a legendás Ctrl+Alt+Del parancsot, de nem mutatott hajlandóságot a számítógép, hogy érzékelje. Nem volt mit tenni - Újraindítottam - Ha jól emlékszem bebootolt, de nem indult el. Még egyszer restartoltam, kék halál, próbálkoztam ismét - kék halál. Betettem a wintelepítőt a meghajtóba, ujraindít, harmadszori próbálkozásra még érzékeli is a lemezt. Mondom neki, hogy keresse meg, mi lehet a problem, hosszú percekig akarja velem elhitetni, hogy ő, mint hibakereső szoftver ér valamit, de engem a száguldó csíkok nem nyűgöznek már le, kénytelen volt beismerni, hogy a feladathoz (Okosabb legyen, mint egy kezdő informatikus) inkompetens. Innentől átértékeltem a szituációt és úgy döntöttem, hogy csak egy újratelepítés útján érhetem el a nyugodtságot és a megfelelő működést. Így is cselekedtem, vagyis akartam, mert a telepítő azt írta, hogy indítsak újra, vegyem ki a lemezt, hogy a vindóz el tudjon indulni, majd ott telepítsek. Na találkozzunk ismét a kék halállal, miért is ne kövessem vakon a gép utasításait? Úgy gondoltam, hogy ha ez így működik, soha nem fogom tudni újratelepíteni. És láss csodát - A rendszer felállt olyan formájában, ahogy annak kellett volna, mikor elsőnek újraindítottam. Majd az eső után a köpönyeggel kiszivattyúzom a házból a problémát és szedtem valami vírusírtót, közben a böngésző ablaka kb! 5 centi oldalhossúságú kockákban elkezdett fekete színben sakktáblának öltözni. Bezártam azonnal, nehogy ez a probléma átmásszon az asztalra, vagy tudomisén. Ez működött, nem lett következmény. Korábban már történt ilyesmi. Minden, ami a képernyőn volt, azon elkezdtek kisméretű fekete kockák megjelenni, szintén sakktáblaszerűen. Ott már újra kellett indítani. Most pörög az AVG scan, nem tudom, hogy mi lesz a kimenetele, de nem bízok túlságosan az eredmény hasznosságában. Ezután próbálkozom valami Windbg - el. Félek, hogy a képernyőillesztővel lesz valami gebasz, viszont azt nem tudom, hogy hogyan orvosoljam. Lévén a legújabb driverek vannak fönn. Ez talán hardveri probléma lehet? Azt még simán el tudnám képzelni.

Kérek szépen mindenkit, hogy aki tud, az segítsen, nagyon megköszönném, pontoznék felfele mindent, mint állat, még ha szavanként írja a hasznos válaszát, akkor is.



2016. nov. 25. 11:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia.


Ha tippelnem kéne azt mondanám VGA kártya hiba. Ha garis még akkor szerviz, ha nem akkor meglehet próbálni leszedni a hűtőbordát róla és újrapasztázni meg kitakarítani a portól hátha az segít rajta. Szemrevételezéssel meg lehet állapítani hogy a GPU el van e színeződve a hőtől, és a memória chipek ráfekszenek e rendesen a hűtőbordára.

2016. nov. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :) sok a füst a szobában, lehet, hogy az is gázos neki?
2016. nov. 25. 13:03
 3/3 A kérdező kommentje:
na faszán leporoltam, megminden, most kibírt egy teljes gone home kipörgetést, asszem egy darabig örökös lesz :) Köszi szépen
2016. nov. 25. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!