Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az létezik, hogy egy email...

Az létezik, hogy egy email címet 2 különböző ember is megkaphasson?

Figyelt kérdés

Példa rá: asztal@citromail.hu.

Tegyük fel, hogy ez az én email címem.

Aztán kapok fura emailokat, amiről sejtem hogy nem nekem szól, mert pl. érdeklődnek egy asztalról, vagy Krisztinának szólítanak a levélben, stb.

Aztán most kaptam megint egy ilyen "félrement" nem nekem címzett emailt, ahol Krisztinának van címezve, és ezen már látszik, hogy ez a Krisztina, meg az a valaki, aki küldte ezt a mailt, nem először leveleznek, mert írja neki ez a valki, hogy örülök, hogy jelentkeztél, stb, és adott egy törzsszámot az avon-hoz, hogy ezzel tudok most már rendelni.

Beléptem az avon honlapjára a megadott törzsszámmal, majd a saját profil, és látom ennek a csajnak a nevét (most nem a valódi nevét/címét írom) hogy Kisné Asztal Krisztina, KKfélegyháza, Tó u. 101.

És az én email címem, meg ezek szerint ezé a Krisztináé.

Tehát ugyanaz az email címünk!!

Ez hogy lehet?????

Valaki tudja?


2010. ápr. 30. 15:27
 1/6 anonim ***** válasza:
én rendszeresen kapok e-maileket, mert mondjuk az én címem anna.kiss@ akármi az övé pedig kiss.anna@ ugyanaz a szolgáltató, és lehet elírta, amikor pl. valahová beregisztrált
2010. ápr. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
lehet, hogy a te e-mail címedet adta meg a csaj a regisztrációnál, véletlen vagy direkt, illetve annyira hasonlít a címetek, hogy a bnője is véletlen rosz hlyre küldte, velem is előfordult már ilyen(vagy a csaj adta meg ittis szintén rosszul a barátnőjének) írj a csajnak egy levelet, aki küldi a "krisztinának" és tisztázzátok sztem:). Meg létezik egy csomó olyan üzenet, hogy úgy írnának h ismernek, hogy vedd meg ezt, meg azt. Gondolom ezt te is tudtad de azért leírtam:D
2010. ápr. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Helló!

Már írtam a csajnak, hogy sztem nem nekem akarta írni ezeket a mailokat.

Végülis tisztáztuk.

Az a durva, hogy hajszálpontosan ugyanaz az email címünk ezzel a Krisztinával..

Se egy pont benne, se semmi eltérés....

Akkor valószínű, hogy ez a Krisztina írta le rosszul az email címét ennek a csajnak akitől leveleket kapok?

2010. ápr. 30. 15:46
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem.

Mivel konkrétan megnevezted a citromailt, így ha a citromail a szolgáltató, akkor elmondható, hogy bizony ott előfordul, hogy két azonos címhez két különböző felhasználó tartozik. Eléggé beteg az adatbázisuk, valószínűleg több szerver van a háttérben, és előfordulnak "splitek", amikor a szerverek egymással elveszítik a kapcsolatot, ilyenkor az egyik szerveren tud olyan mailt regisztrálni, ami a másikon van nyilvántartva.

Már találkoztam vele nem egyszer és minden esetben citromail volt az e-mail.

Amúgy ez egy baromi nagy adatbázis-hiba, és az ilyennek még a csíráját is meg kellene szüntetni, de hát mit várunk a citromailtől?

2010. ápr. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát köszi a választ!

Van több email címem, köztük ez a citromailos is, ez a legrégebbi is, kb 8éve van ez a mail címem, de csak mostanában tapasztalok ilyen furcsaságokat...

2010. ápr. 30. 16:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Régebben ezen az oldalon megadtam az email címemet, azóta állandóan érkezik a licit@szeged.hu oldalról az értesítés. Megnéztem, egy fickónak majdnem azonos az email címe az enyémmel. Hiába írtam a licites cégnek, továbbra is küldik. Ja és ez Gmail.
2010. ápr. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!