Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Létezik CD karc javító/eltünte...

Létezik CD karc javító/eltüntető gépezet vagy ezzel foglalkozó ember?

Figyelt kérdés
Ma kaptam meg a FIFA10 játékot X-Box 360-ra,ki is próbáltam...az x-box állítva volt és menet közben lefektettem,ekkor fűrészelés szerű hangot adott ki és egy kör karcot vágott a CD-re :'( ...tudom..az én hülyeségem volt...
2009. dec. 6. 21:47
 1/9 Jenci ***** válasza:
53%
Ennek annyi.Ha lehet másold át.
2009. dec. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

én nekem is volt ilyen csak leejtet külsö cd vel

a trükk most jön

hajzselét kensz a cd re és finoman beledolgozod a karcba plö zsepivel nekem eddig működött:)

ja és átlátszó legyen a zselé ne szines.:)

2009. dec. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
Az utolsó válasz szerintem kamu. A hajzselé végleg tönkreteszi a CD-t.
2009. dec. 7. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Miért tenné tönkre? A CD lényegi része a két műanyag lap között van. Attól, hogy a műanyagra rákensz bármit (ketchup, tejföl, hajzselé stb) még nem okoz benne semmilyen fizikai elváltozást, mindössze kitöltheti a karcokat, amire nem tudom, hogy a lézer hogy reagál. De bármit kensz rá, lemosható, és ugyanúgy visszakapod a karcos CD-d. Én egyébként egyszerűen melegvizet szoktam ráfolyatni, majd sima karcmentes papírtörlővel finoman letörölni. Az esetek 70%-ban eddig még egyszer legalább végig tudta olvasni, akkor gyorsan backupoltam, és kuka.
2009. dec. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A csikart CD-t azért nem tudja olvasni, mert a csikarásban megtörik a lézer fénye. Ha ezt a rést kitöltöd (hajzselével vagy akár fogkrémmel), akkor nem törik meg a lézer és legalább egy beolvasást kibír.
2009. dec. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Any Reader,

Hibás adatok olvasását elősegítő program. Egyszerű a használata, magyarul is tud


vagy:

Recovery Toolbox for CD Free v1.0.4 Hun /2009.08.19. 15:44


[link]


Adat visszaállítás sérült CD/DVD/HD DVD/Blu-Ray lemezekről.

2009. dec. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
de ha be zselézem,vagy olajozom akkor azt amikor pörög az XBOX-ban a CD nem fröcsköli szét??? nem kockáztatom meg...
2009. dec. 7. 16:57
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

a zselét hagyd megszáradni és csak a karcba legyen

a olaj felejtős. aki meg nem próbálta ne fikázza.

2009. dec. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Velem is ugyanez történt csak 15-el :-(.
2015. febr. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!