Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy az avi...

Miért mondják, hogy az avi container nem kompatibilis a h264 streammel?

Figyelt kérdés
A neten is csak mp4 vagy mkv containerben található meg h264 videó. Azt mondják azért, mert az avi containerrel nem kompatibilis. De én virtualdubbal rengeteg h264 avi-t csináltam már, és minden lejátszóprogram megeszi őket, meg a YouTube is.

2016. dec. 4. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Nem kompatibilis a változó frame rate-tel.

2. Nem kompatibilis a sok hang- és feliratsávval, amit hozzá szoktak pakolni.


Sima h264-es avit tudsz csinálni, csak a fenti okok miatt nem szokás. Legalábbis filmeknek nem.

2016. dec. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem.

Bár a legtöbb filmnek csak 1 hang és 0 feliratsávja van, és nincs benne változó frame rate (miért, olyat hol használnak egyáltalán?), mégsem találkoztam még SOHA h264 avival a sajátjaimon kívül.

2016. dec. 4. 17:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Az hogy nálad egy hang és 0 felirat van az nem általános. A filmeken szokott lenni 2-3 hangsáv és akár 2-8 felirat no meg chapter. A változó bitrátával meg helyet lehet spórolni, főleg 3-30 GB-os filmnél. Ezt az AVI nem tudja, na ezért nem AVI...
2016. dec. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Frame rate ≠ bitráta. A VBR persze, hogy jó, de azt az avinál is működik.
2016. dec. 4. 18:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag bármilyen HD filmet letöltesz, változó frame rate-tel van kódolva. Ha megnézed a szokásos modern kódoló programokat (pl. Handbrake), azoknál is ez az alapértelmezett beállítás. Talán azért nem láttad még, mert nem figyelted.
2016. dec. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!