Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Sennheiser HD 598 vélemények?...

Sennheiser HD 598 vélemények? Esetleg hasonló fejhallgató javaslatok? Erős basszusokat, és élethű mélyeket szeretnék.

Figyelt kérdés

Maximum 55 ezerért vennék fejhallgatót, ami igazán visszaadja azt a dübörgő, erős basszust, amire a digitálisan elérhető, legjobb minőségű, tömörítetlen audio fájlok képesek adott rock/metál számok alatt.


Nem mozgok otthonosan a hangtechnika terén, de mégis többre vágynak az amatőr botfüleim hangminőség terén.


Korábban első sorban headsetekre költöttem, mert zene mellett a játék a másik fő szempont, ha fejhallgató-élményről van szó. Viszont ezek közül egyik se volt az igazi, és több, tapasztaltabb ember véleménye alapján most a fejhallgató & külön mikrofon páros irányába mennék el. A mostani HyperX Cloud-om szép és jó, nagyon nagy előrelépés volt az előző headsethez képest, de úgy érzem, lehetne jobb is.


Már most is a lehető legjobb FLAC fájlokat igyekszem megtalálni, így ebből a szempontból nem hiszem, hogy lehetne javítani a dolgon. (Legalábbis nem tudok róla.)


--


A Sennheiser HD 598 tűnik idáig a legajánlottabb és legszimpatikusabb választásnak, külföldi fórumok alapján. Külsőre ugyan nem kifejezetten az ízlésem, de nem mondom, hogy ronda. És nem a külső a lényeg.


Mi a véleményetek erről a fejhallgatóról? Esetleg más, hasonló árkategóriájú (sosem baj, ha olcsóbb, persze) fejhallgatót tudtok javasolni, kifejezetten basszusra és mély hangokhoz?


A válaszokat előre is köszi.



2016. dec. 10. 08:57
 1/2 A kérdező kommentje:
Hasonlóan ajánlott fejhallgatók között találtam még az Audio-Technica ATH-M50x példányt. Esetleg tapasztalatok erről?
2016. dec. 10. 09:00
 2/2 anonim válasza:

A HD 598 egy nyitott fejhallgató, az ATH M50x meg zárt. Elég sok a különbség a kettő között. A nyitott fejhallgatók szerintem jobban szólnak, de ez ízlés kérdése, azért írtam hogy szerintem. Bár a kettő közül én az M50x-et választanám.

Miről hajtanád meg? Sima alaplapiról? Úgy nem fog akkorát szólni.

Ha nyitott fejhallgató kell, akkor a HD 598-nál bőven jobb fejhallgatónak tartom a Beyerdynamic DT 990 pro-t, meg az ATH-AD500X-et is.

Ha nincs külső hangkártyád vagy dac+amp kombód, akkor szerintem úgy költsd el az 55ezred a legjobb zenei élményért, hogy veszel egy ATH-M40x-et(muzikernél 2000res kuponnal 32ért megkapod most) és német amazonról egy logilink ua0211 dac+amp kombót rendelsz, pont kijön kb az 55ből a kettő együtt.

A hyperx cloudod azért szól szépen, mert annak meg egy takstar pro 80 fejhallgató az alapja egy hulladék mikrofonnal. A takstar pro 80 meg 20-25e árkategóriában az egyik legjobb ár/érték arányú fejes volt amíg lehetett kapni.

2016. dec. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!