Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Zúg a mikrofonom mit csináljak?

Zúg a mikrofonom mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nagyon zavaró mély zúgást hallok akárhányszor valamit felveszek vele. Egy Genius talpas egyszerű hangszóróm van. Nemrég kaptam új gépet és a régi gépnél nem zúgott. A hangszóró és a mikrofon bemenet egymás mellett van a gép hátulján. A gép elején is van mindkettő és a gép érzékeli is, mert ha bemegyek a beállításokba akkor ott van, hogy előlapi és hátlapi csatlakozó, de ha beledugom az előlapiba akkor nem működik. A hangszóróm kábelét még régebben elrágta a tesóm nyula és nem lehetett az egész kábelt kicserélni és szigetelőszalaggal illesztettek hozzá egy másik kábelrészt (azt cserélték ki ami a gépbe megy) a harapástól. Azóta igazából a hangszóróm is zúg egy picit ha a gép nincs áram alatt, de nem akarok újat venni, mert egy nagyon jó minőségű és drága hangszóróról van szó és ezzel gondolom nem is veszik vissza. Ha hozzáérek a mikrofonon ahhoz a részhez ahol felveszi a hangot akkor erősödik a zúgás ha meg a gépházhoz érek hozzá akkor meg halkul. Integrált hangkártyám van és realtek hd hangkezelő az illesztőprogramja. Nem tudom hova szoktak ezek integrálva lenni de ha kellenek a procim adatai akkor szóljatok.

2016. dec. 10. 15:22
 1/4 A kérdező kommentje:
Még elfelejtettem mondani, ha kihúzom a hangszórót áram alatt akkor nagyon zavaró és hangos hangot ad ki. Kb olyan mint a zúgás csak erősebb sokkal és nem folyamatos.
2016. dec. 10. 15:27
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a gép, és a konnektor földelésével is baj lehet.

De egyébként nem értelek. )ssze vissza van kötve, barkácsolva a vezeték, ami vagy érintkezik rendesen vagy nem, és te azt kérdezed , hogy mi lehet a baj. Hát AZ ! :)

2016. dec. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azért van összebarkácsolva a hangszóró kábele mert nem lehetett az egészet kicserélni. Úgy van építve, hogy ne lehessen csak úgy kicserélni és aztán vegyél újat. De szerintem a földelés a gond mert fejhallgatóval is így viselkedik, csak ott nem zúg amikor bedugom (ez igazából nem zavaró mert úgyse húzom ki csak azért írtam le mert lehet van köze hozzá), de a mikrofon ugyanúgy zúg attól.
2016. dec. 10. 15:41
 4/4 A kérdező kommentje:
Amúgy meg a hangszóró tökéletesen működik nem torzít meg semmi használat közben, nem a szomszéddal csináltattam meg hanem szakemberrel. És azért egy 15 000-es hangszórót csak úgy nem dob ki az ember mert a tesóját nem érdekli a cucca és odaengedi a nyulát, hogy rágja szét :)).
2016. dec. 10. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!