Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tisztelt szerkesztők! Vásárolt...

Tisztelt szerkesztők! Vásároltam egy laptopot nemrégiben, viszont teljesen más rendszernek tűnik mint a régi volt. Miért annyira más, mit lehet vele tenni?

Figyelt kérdés

Az öreg számítógépem réges régen megérett egy cserére, és egy laptop mellett döntöttem amit magammal tudok vinni ha utaznom kell.

Teljes mértékben az eladók segítségére kellett hagyatkozzunk a feleségemmel, mert sajnos nem túlzottan értünk a technikai részéhez a számítógépeknek. Az eladó szerint a Macos laptopok nagyon jók ( ha az árát nézzük akkor a legjobbnak kellene lennie), és mindenképpen ezt javasolták. Néhány hete már használjuk, de egyre szembetűnőbb hogy teljesen más rendszer ez mint a régi gép. Vissza lehet erre rakni ami volt, vagy mit tanácsolnána?

Válaszát előre is köszönöm!

Tisztelettel:

Komlós Andor



2016. dec. 23. 00:10
 1/3 Hominida ***** válasza:
100%

Kedves Komlós úr, itt szerkesztők nincsenek, csak önkéntes és önjelölt szakértők, akik vagy hasznosat válaszolnak, vagy nem. Az én válaszom most még csak egy kérdés: azon az "öreg számítógépen" ugye valamilyen Windows működött? Mert ha igen, akkor sajnos tévútra lett vezetve. Az Apple (Macintosh) típusú számítógépek nem a Windowst használják, hanem helyette egy látszatra elég hasonló, de sok finomságban eltérő saját operációs rendszert. Úgy tudom, hogy valahogy az Apple gépek egy részére is lehet Windowst telepíteni, de erről nekem nincs tapasztalatom, és biztos vagyok abban, hogy közvetlen segítségre lesz hozzá szüksége, például az az eladó fülön fogható lehet.


Kétségtelen, hogy az Apple gépek OS X, új nevén macOS operációs rendszere kicsit furcsa dolgokat csinál azok szemében, akik a Windowst már jól megszokták. Ennél azonban jóval nagyobb probléma az, hogy a Windows alatt megszokott programok helyett másokat kell beszerezni és használni, mivel a régi, PC-s, Windowsos programok nem működnek a macOS alatt. Ha ez komoly nehézségeket okoz, akkor, ahogy mondtam, kérjen segítséget a Windows telepítéséhez arra a gépre.

2016. dec. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A mindenben segítőkész eladó valószínűleg egyedül a felhasználói igények teljesülését nem vette csak figyelembe, amik viszont egy Windows 10-zel egy fele annyiba kerülő notebook-on is teljesültek volna.

A mac nagyon szép, nagyon jó, csak horror áron osztja (már a gyártó is), amit megfejel a nagyker és a kisker is. Tehát a magas ár nem irreális, de emiatt kevesen veszik. Ahogy én látom, az eladó arra ment, hogy javítsa a mac-es eladási rátát.

2016. dec. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én azért adnék esélyt az új rendszernek, mielőtt Windows 7-8-10-et erőltenék rá - azzal ugyanis minden, amitől Mac egy Mac el fog veszni.


Ha egy most korszerű rendszerben gondolkodom, akkor a Windows 10 és a MacOS közötti különbségek nem olyan nagyok, hogy azt ne lehessen viszonylag gyorsan megérteni és használni, feltéve, hogy nem unos-untalan azt a kérdést tesszük fel magunknak egy-egy megoldandó feladat kapcsán, hogy hogy tudom pont úgy csinálni, ahogy korábban tettem, hanem azt, hogy most itt hogyan kell. Vannak hasonlóságok, és vannak lényeges eltérések.


Az alapvető, általános felhasználásra szánt szoftver ellátottsága pedig van olyan jó (bizonyos területeken még jobb is), mint a Windows-nak, lényegében semmilyen különbséget nem látok a játékokat kivéve.


Nem tudom, helyileg merre él, Budapesten pl. az iStyle is szervez akár személyre szóló oktatásokat igazán nem sok pénzért, amit szerintem akár megér belefektetni, kevesebbe kerül, mint egy Windows licenc. És hátha utána arra már nincs is szükség :-)

2017. febr. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!