Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angol mellett, az orosz...

Az angol mellett, az orosz nyelv tanulása jó lenne? A németet nem komálom, és a szüleim (hála a régi rendszernek) is tudnak oroszul, így lenne "háttér támogatásom"

Figyelt kérdés
2010. dec. 21. 20:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szeretem a németet, 5 éven át tanították nekem általánosban, de egy szót se tudok németül. Ennek ellenére szerintem a német tanulása Magyarországon, már csak a külgazdasági kapcsolatok miatt hasznosabb mint az oroszé, mivel a magyar export 25%-a megy Németországba, kb 10% Olaszországba, 4%-a Oroszországba... Ezáltal Németország a legnagyobb kereskedelmi partnere Magyarországnak. Azonban, egy olyan nyelvet, amit szívből gyűlöl az ember, nem könnyű megtanulni, tehát ha érdekel az orosz, tanulj oroszul, garantáltan jól fogsz vele járni. Sok olyan emberre van szükség nálunk, aki beszéli ezt a nyelvet.
2010. dec. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen nyelven tanulsz az csak a hasznodra válik..

Annak idején én is oroszul tanultam,és néha jól jön hogy tudok egy picikét..

Szóval jó ötlet,és sok sikert hozzá..

2010. dec. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 2 választ :)
2010. dec. 21. 20:48
 4/16 anonim ***** válasza:
79%
Az orosszal mindenképpen jól jársz, hiszen itt egy nagyhatalom a közelben.
2010. dec. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A német a legcélszerűbb, de ha utálod, akkor nem tudod megtanulni, úgyhogy akkor inkább valóban az orosszal próbálkozz (mondjuk a francia is célszerű). Ne számíts csodára, bár oroszul tanulni még mindig jobb, mint valami zsákutcába (japán, olasz, kínai, spanyol...) befordulni.
2010. dec. 22. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Az előttem szólóval vitatkoznék! Ugyanis, Magyarország második legnagyobb kereskedelmi partnere Olaszország, és igen sok szakemberre van szükség nálunk, aki beszél olaszul. Csak nézz körül az álláshirdetések között. Mellesleg aki már egy latin nyelvet megtanul, az már érti az összes többit, ami a germán nyelvek esetében nem ilyen egyértelmű. Én angolul és spanyolul tanultam, felsőfokig jutottam és kapkodnak utánam a cégek a spanyol tudásom miatt. Mellesleg úgy apróságként megtanultam portugálul pár hét alatt (egy mi a különbség a spanyol és a portugál között nevű angolnyelvű wikipédia cikkből) persze egy kicsit még utána kellet olvasgatnom, meg hallgatgatnom, és pár héttel ezután, kaptam is egy portugál nyelvismeretet igénylő diákmunkát 1200Ft-os órabérrel (a többi diákmunka 500-600Ft-ot fizet). Jelenleg is diák vagyok még (mesterképzésben veszek részt) és ha egyik jobbnál jobban fizető melót befejezem már, engem hívnak a másikért, ki se hirdetik az oldalukon, ha bármi spanyollal vagy portugállal kapcsolatos, és mindig van ilyen munkájuk, sokat el sem tudok vállalni... Persze nyaralás során is hasznát veszem a spanyolnak, sose tanultam olaszul, de mindenben megtudom értetni magam velük. A francia már nehezebb dió, de az írott szövegekkel ott sincs gondom.
2010. dec. 22. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A japán és a kínai Magyarországon tényleg használhatatlan. Egyetértek veled, semmi kereslet nincs rájuk, van ismerősöm, aki japánul tanult és most kitörölheti vele... De, az olasz és a spanyol nem ilyen.
2010. dec. 22. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Az orosz újra egyre jobban előtérbe kerül, hátrányodra egyik nyelv sem válik... Végső soron attól függ, milyen irányba szeretnél mozogni.
2010. dec. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
ÉS ha az informatika világa felé ?
2010. dec. 23. 21:17
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Az informatikán belül csak az angol és semmi más. Semmivel nem érsz többet az orosz tudással mint a magyarral. Igaz hogy van pár orosz warez meg crack oldal, de ezért nincs értelme megtanulni oroszul. Nincs egyetlen orosz programozócég sem ami Magyarországon fejlesztene. Gazdasági szakember, politikus, idegenforgalmis, ügyvéd, sakkmester, gépészmérnök... nekik mind van értelme, de az informatikában egyetlen nyelv létezik ez pedig az angol, még Kínában is :)
2010. dec. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!