Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet aktívvá tenni a...

Szabó Zoltán 47 kérdése:

Hogyan lehet aktívvá tenni a telefonszámomat google fiók létreozására?

Figyelt kérdés

A munkám során projekt e-mail címeket szoktam létrehozni, hogy az egyes projektek regisztrációi levelei ne keveredjenek, egy helyen legyenek áttekinthetőek legyenek.

Viszont egy idő után már sem SMS-t sem hangos felhívást nem hajlandó a Google küldeni a telefonszámomra, mert "túl sokszor használták ezt a számot ellenőrzésre".

Ilyenkor kollégáim, családtagjaim telefonjára szoktam kérni az ellenőrző kódot. De most már azok is telítődtek. Tud valaki valamilyen megoldást, hogy a Google számára ismét aktívvá tehessem ellenőrzésre a telefonszámomat ?



2016. dec. 26. 11:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy ki lehetne csak úgy játszani, nem véletlenül van így megcsinálva. Tudnál alkalmazkodni egy fiókon belül is, csak annyit kell csinálnod hogy minden project egy saját címkét kap és színkódokkal kerülnek egymástól elkülönítésre. A rendszer a bal sávban ugyanúgy leválasztja neked külön kiszűrt listákra a különböző címkéket, így nincs keveredés. Kb 16-25 különböző színt fel lehet venni alapból (lehet még többet is sajátként), és ennyi új fiók nyitását spórolnád meg.
2016. dec. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
öszönöm a választ. Nem kijátszani akarom a rendszert, a lehetőségeken belül szeretném megoldani. (A kijátszás az amit most csinálok, hogy "fűt fát" megkérek, hogy a telefonjára kérjem a kódot) Az a lehetőség amit írtál elméletileg működhetne. A kérdésem, hogy ezzel hogyan tudom elérni, ha a noreply@fair.gov.hu-ról kapok egy levelet azzal a tartalommal, hogy "önnek üzenete érkezett lépjen be az EPTK felületre", hogy ez melyik projekthez tartozik. Most ezt az eredeti címzettből látom. Ha az eredeti címzett pl. cegnev.GINOP122@gmail.com, akkor tudom, hogy ez a levél a cegnev nevű projekthez tartozik. Eldönthetem, hogy az ő projekjéhez lépek be a felületre. Viszont ha az összes projektet egy címmel regisztrálom (megtehetem), akkor bárkinek jött levele be kell lépnem a felületre. A határidők mindig onnan indulnak, amikor először elolvasom az értesítő levelet. Minden projekt más fázisban van. Van amikor az a jó ha minél előbb elolvasom az értesítést, és van amikor tudom, hogy olyan fog jönni ami több ráérést és előkészítést igényel, így taktikázni kell az első belépéssel. Ahogy most csinálom nagyon jó, hogy mindenre külön címmel regisztrálok, de a levelek egy másolatát átirányítom a saját címemre. Így a leveket megkapom - nem kell minden fiókot külön nézegetni - és mivel az eredeti címzett is látszik tudom melyik projekthez tartozik, valamint az egyes projektek levelei mind az EPTK felületen, mind a gmail-ben visszamenőleg könnyen áttekinthetők. Egyszerűbb lenne a helyzet, ha a "noreply"-s levelekben akár a tárgyban, akár a szövegben szerepelne a projekt azonosító száma, abban az esetben egy regisztrációs cím használata elég lenne. De ezt sajnos, hosszú küzdelem óta nem tudjuk elérni az irányítóhatóságnál. Így marad minden egyes projekt külön címmel való regisztrálása. Ez bevált, csak az eleje kellemetlen, amikor létre kell hozni a címet, kuncsorogni kell, hogy kinek a telefonjára kérjük a Google visszaigazoló kódot tartalmazó sms-ét.
2016. dec. 27. 09:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Fiókbiztonság szempontjából nem a legjobb megoldás, de vannak olyan olyan sms-fogadó szolgáltatások ("recieve SMS online") amiket pont az ilyen kódok fogadására lehet használni. Nem a saját számodat adod meg hanem az oldalon közzétett publikus telefonszámot, és nem privátban kapod meg a kódot, hanem az oldal automatikusan listázza a számra beérkezett üzeneteket - szintén publikusan.


Meg kell nézni hogy egyáltalán engedi-e a Google az ilyen publikus számok megadását, kiküldi-e a kódot. Ha igen, elvileg korlátlanul használhatod.


[link]

[link]

2016. dec. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötletet. Ki fogom próbálni, és ha beválik használni fogom.
2016. dec. 28. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!