Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb minőségű...

Melyik a legjobb minőségű írható audio CD?

Figyelt kérdés

Ezek a márkákat láttam (kis betűvel írom és szándékosan elírom a márkákat, mert nem reclámozom egyiket sem, de még felismerhetőek a nevek).:

motohajashi, mytsui, codak, fujyfilm, tédk, thát's, verbatym, mytsubishi, jévc, soni, máxell

Zenét szeretnék letölteni és CD-re írni, hogy az idős Édesapám hallgathasson pl. Beatlest a CD-s magnóján. Én mp3-ban hallgatok zenét általában laptopról.

(Remélem, így a kérdés szabályos.)


Köszönöm a válaszokat, tapasztalatokat!



2016. dec. 28. 14:26
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
A verbatim jó szokott lenni.
2016. dec. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 TR75 ***** válasza:
100%
A Verbatim nekem is bevált. Szerintem hibással még nem is találkoztam.
2016. dec. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

1.: Köszi, ment a zöld kéz, én is ilyeneket olvastam.

Sima R és RW között van minőségbeli különbség (újraírni nem akarok)? Ill. ha a lehető legkisebb írási sebességet választom, jobb lesz a minőség?

2016. dec. 28. 14:35
 4/39 A kérdező kommentje:
2.: TR75 köszönöm, szintén felpontoztam a válaszod!
2016. dec. 28. 14:36
 5/39 anonim ***** válasza:
100%
RW más technológia, az adatokat kisebb biztonsággal tárolja, hamarabb "kopik". Csak akkor használd, ha újra akarod írni később a lemezt. Ezen felül régi CD lejátszókkal nem is kompatibilis, mert nagyobb teljesítményű lézer kell hozzá, mint a sima írható lemezhez.
2016. dec. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

5.: Köszönöm, ismét ment a plusz, akkor elég lesz a CD-R.

Én itt olvastam éppen a CD írás technikáiról.:

[link]

És a Narancssárga könyvről.

Meg olvastam, hogy van aki az "eredeti" japán CD-re esküszik, bár ahogy látom, kicsit egyedül maradt.:

[link]


Elég régen nem vettem CD-t, az az igazság.

2016. dec. 28. 14:43
 7/39 TR75 ***** válasza:
100%

Jaja, CD-RW-t zenére ne használd, mp3-ra sem, csak ha később újraírod. Igaz, nekem van olyan RW-s CD-m, ami tizenéve stabilan tartja az adatokat (Verbatim :-D ).

Általában azt mondják, hogy minél lassabban jó írni a CD-ket, ha lehet, én 2 vagy 4-szeres sebességgel szoktam, vagy ha ez nem megy, akkor a lehetséges legkisebb sebességgel.

2016. dec. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

Egy hete pont a testvéremmel tanakodtunk az adathordozók élettartamán, mert az ember munkái, fényképei, stb. a mai digitális világban egyszer csak évtizedek múltán elvesznek...

Olvastam, hogy egy átlagos CD 10-15 évig lejátszható.

Szerintem ez is érdekes téma, bár a kérdésemhez kicsit "off".


Pl. két írási technika a fenti linkről.:

"- festékpolimer technológia:

A CD-R lemezek elsősorban festékpolimer technológiával készülnek, továbbfejlesztett változata a CD-RW lemezek írásánál is használatos. A felvételréteg fény- és hőérzékeny szerves vegyületet tartalmaz, ami az író lézersugár hullámhosszán elnyelő képességgel rendelkezik. Az író lézersugár hatására a felvételréteg felmelegszik, megolvad, nyomására a tükrözőréteg eltorzul, és rosszabbul veri vissza az olvasó lézer fényét, mint az ép felület.


- fázisváltós technológia:

Ezt a technológiát főleg a CD-RW írására használják, de az egyszer írható lemezekre is alkalmazható. Az adatok tárolására a technológia egyes fémek kristályos (jól tükröző) és amorf (rosszul tükröző) állapota közötti különbséget használja ki."


Vannak 2000-ből, meg 1998-ból CD-im, majd kipróbálom, működnek-e még, bár ezek többnyire gyári CD-k.

1999-ben már volt CD íróm, egy LG, ami akkor 60 000 Ft-ba került, így 1999-ből, már elvileg vannak házilag írt CD-im. Ugyanakkor, 99-ben még nem volt internetem, így nem sok mindent tudtam kiírni CD-re, többnyire szkennelt képeket. Nem bolygattam ezeket a lemezeket, túl fontos infó sincs rajtuk -régi DOS-os játékgyűjtemény-, de majd letesztelem, melyik működik még.

2016. dec. 28. 14:52
 9/39 Dongaben ***** válasza:
100%
Valójában, ha nincs kitéve fénynek, hőnek, akkor hasonlóan a magnó-kazettákhoz (Itt a mágnesesség kizárása a lényeg.) nagyon hosszú ideig őrzik az adatokat. És valóban a Verbatim talán a legjobb minőségű. Írási sebesség is a lehető legalacsonyabb, akkor a legjobb. Azért az írón is múlik. Ezt ne felejtsük el.:)
2016. dec. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%

Verbatimból is az AZO jelzésű a jobb. A felülete kicsit más mint a simának, kékes-zöld.

[link]

2016. dec. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!