Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Munkához melyik a legjobb...

Munkához melyik a legjobb Linux disztribúció?

Figyelt kérdés
A kérdés az lenne, hogy munkához melyik a legjobb Linux disztribúció illetve melyik grafikus környezet a legjobb ehhez?

2016. dec. 27. 11:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Aki ilyen kérdéseket tesz fel az saját érdekében maradjon az átlag usernek tervezettnél, pl Mint.
2016. dec. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az, amelyik a legjobban tetszik, illetve a legjobban ismered. Ezt komolyan csak te tudod eldönteni.

Ha új vagy Linux terén, akkor célszerű valami népszerű nagy distro-t választani (pl Ubuntu, Mint), GUI-nak meg ami tetszik.

Nekem pl. a Unity nem jön be, így KDE-t használok, de van, aki ezzel pont fordítva van. Ízlések és pofonok.


Milyen jellegű munka amúgy?

2016. dec. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Valóban nem vagyok tapasztalt felhasználó. 2x használtam, de akkor is már egy előre feltelepített komplett operációs rendszer volt előttem. De akkor sem láttam szinte semmit. Csak annyit láttam belőle amennyit mindegyikből ki lehet nézni.


Adatbázis kezelés, információk kikeresése az internetről, forráskódok módosítása, távoli számítógépek elérése. Az sem lenne baj, ha valami stabilabb rendszer lenne és nem lassul be, mert igazság szerint brutál módon meg szoktam tömni a gépet. :)

2016. dec. 27. 12:10
 4/13 anonim ***** válasza:

Erre kb. bármelyik jó, úgyhogy én is azt mondom, hogy olyat válassz, amit kezdőként könnyű kezelni, és ami jól illeszkedik a hardvered teljesítményéhez.

Személy szerint a Mintet ajánlom, de legjobb, ha kipróbálsz párat, és magad döntesz.

2016. dec. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Az sem lenne baj, ha valami stabilabb rendszer lenne"

Debian, OpenSUSE, stb...


"és nem lassul be, mert igazság szerint brutál módon meg szoktam tömni a gépet."

Ez főleg a helyes particionálástól és a használt fájlrendszerektől függ.

2016. dec. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ha megkérhetlek elmagyaráznád? :) Köszi.
2016. dec. 27. 19:18
 7/13 kovpet ***** válasza:

Erre tényleg bármelyik jó.

Ha stabil kell, akkor Debian (Jessie). Cserében viszont az nem annyira új cuccokat tartalmaz.

2016. dec. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"elmagyaráznád?"

Ha külön partícióra teszed pl. a root, boot, var, home csatolási pontokat, akkor a rendszer jobban fogja tudni kezelni a töredezettséget. (Bár alapból igen jól kezeli, de segítsük, ahogy lehet.) Vagy háttértár típusokat is keverhetsz, ötvözve az előnyeiket.

Fájlrendszernek meg olyat válassz, ami gyors, naplózó, jól paraméterezhető különféle terhelésekre, stb. (Alapból ext4, de van még alternatíva.)


De amúgy még egyszer: Egy "sima" Linux Minttel sem tudsz nagyon mellényúlni, kár túllihegni a kérdést. Grafikus környezetnek meg olyat válassz, ami nem terheli meg nagyon a gépet.

2016. dec. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
40%
A linux mint is elég stabil. Stabilabb, mint az ubuntu. Cinnamon felülettel ajánlom, most azért még ne debiánozz szerintem.
2016. dec. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Alain Delon ***** válasza:
Egy ismerősöm céges laptopon openSUSE-t használ KDE (Plasma 5) felülettel. Nincs rá panasza.
2016. dec. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!