Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ubuntuba hogyan lehet rendszer...

Ubuntuba hogyan lehet rendszergazdaként belépni?

Figyelt kérdés
Vettem egy laptopot, Ubuntu 14.04 LTS van rajta, eddig még soha nem dolgoztam vele, de gondoltam megtanulok. A problémám az, hogy úgy tudok csak belépni a rendszerbe mint vendég, azt írja Guess Session és nem tudok rendszergazdaként hozzaférni, minden amit csinálok, miután kikapcsolom elvesztődik, mit tegyek?

2016. dec. 30. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Először:


[link]



Másodszor:


[link]

2016. dec. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Bővebben valaki és magyarul?

Az a felület fogad mint az üzletekben, amikor ki lehet ott próbálni a limuxos laptopokat.

2016. dec. 30. 12:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Javaslom, hogy telepítsd fel újra:

Google: ubuntu telepítése

Meg fogja kérdezni telepítéskor, hogy milyen felhasználói nevet (és jelszót) akarsz, később azzal fogsz tudni bejelentkezni, ami egyben "sudoer" lesz. Ez bőven elég, rootként nincs különösebb értelme bejelentkezni állandóra, az nem arra való. A legtöbb otthoni disztróban nincs is root jelszó, felesleges. (Ez nem Windows.)


+ Google: ubuntu alapok

2016. dec. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Alain Delon ***** válasza:
Először is menj a menüben abba, hogy "Kijelentkezés", ott jelentkezz be azzal a felhasználónévvel, hogy root, amikor a root (rendszergazdai) jelszót kell megadnod. Amikor bent vagy menj bele olyasmibe, hogy "Felhasználó fiókok", vagy valami hasonló nevű, ott hozz létre magadnak egy falhasználói fiókot >>Neved<< (valamilyen) felhasználónévvel, amikor szintén meg kell adnod egy jelszót, a mi praktikusan lehet szintén a root jelszó, és általában ezzel a fiókkal legyél bent. Ha olyat akarsz csinálni ebben a fiókban, amihez root jog kell, kérni fogja a jelszót. Folyamatosan rootként bent lenni felesleges. A vendégfiókot, amiről most írsz hagyd meg tényleg egy vendégnek (ismerős, rokon stb.). Igaz, nekem openSUSE-m van, de ez ugyanaz mindenhol, legfeljebb az elnevezések mások.
2016. dec. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A root fióknak inkább szervereken van jelentősége, otthoni, DE-vel és xdm/gdm/mdm-mel működő rendszeren nagyon ritkán van rá szükség, és akkor is csak egy terminálra vagy egy programra érvényes módon.
2016. dec. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!