Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Érdemes használt számítógépet...

Érdemes használt számítógépet netről rendelni?

Figyelt kérdés

Lenne több kérdésem, nem tudom egy mondatban összefoglalni.


Szóval néztem pár oldalt (kb amiket egyből kiadott a google) és a computer imperium oldalán láttam jó áron használt gépeket.

Konkrétan a jótállás miatt érdekelne, hogy érdemes így rendelni vagy inkább a helyi számtech boltban megvenni ugyan azt drágábban? Ha pont kifognék egy rossz gépet (ami mondjuk fél év után romlana el) akkor mennyire rugalmas a jótállási procedúra? Néztem az oldalukon az ezzel kapcsolatos infókat, valszeg nekem kerülte el a figyelmemet de a sok jogi szöveg között nem látom h mit is kell csináljak ha valami elromlik.. (visszapostázni vagy mi?), mert ha helyben veszem akkor visszaviszem a boltba, de ha rugalmas és nem túl drága így egykét száz kilométer távolból sem akkor jó lenne spórolni ezen mert egy teljesen alap főként netezésre használt otthoni gép kellene 20 ezer forint körüli áron.


Jó lenne ha leírná valaki a tapasztalatait aki rendelt már így.


(Hardverapro-t ismerem, de használt gép lévén garanciális terméket lenne jó venni, ott meg ha jól tudom ez nem igazán játszik.)



2017. jan. 1. 19:55
 1/5 levis56 ***** válasza:
2017. jan. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az az eladó bolttól függ, hogy mennyi garanciát vállalnak a használt gépekre. Az általad írt oldalon 1+1 évet írnak (ha jól értem a +1 évhez kötelező karbantartás - lásd [link] "Időszaki karbantartás díjszabása" - kell, amelynek a díja minimum 2*2500+5000 forint, azaz minimum 10000 forint, szóval egy 20 ezres gépnél én ez már nem vállalnám be, tehát gyakorlatilag 1 év garanciád lesz), szóval ha fél év után romlik el, javítják. Persze neked kell visszajuttatni a te költségeden, vissza juttatás is saját költségen. Ilyen szempontból lényegtelen hogy használt vagy sem.

Tehát a kérdés az hogy helyben veszel-e drágágbban vagy távolról olcsóbban. Ezt neked kell eldönteni.

Egyébként hardverapron is lehet használt gépeket venni garanciával, ha még van rá gyári garancia, bár azok valószínűleg nem a 20 ezer forintos gépek.

2017. jan. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nyilván nekem kell eldönteni csak kicsit tanácstalan vagyok, ezért reméltem h akinek van már tapasztalata ebben az tud némi infóval szolgálni. Közben néztem a dpd oldalán h 1500 2000 forint körül lenne egy küldési díj (már ha jót néztem). Gondolom ezek a tömeggyártott olcsó irodai gépek nem voltak szarrá hajtva, szóval nem nagy az esély arra h tönkre menjen de azért biztos ami fix.
2017. jan. 1. 21:02
 4/5 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem tudom, hogy milyen gépek, de a kijelentéseddel nem feltétlen értek egyet.

Ha ezek olcsó irodai gépek, olyan tekintetben valószínűleg "nem voltak szarrá hajtva", hogy 100%-on ment volna a proci folyamatosan, viszont lehetséges, hogy 24/7-ben mentek. Persze az összetevők nagy részénél lehet ez semmit nem számít, talán a ventillátoroknak nem tesz túl jót. A HDD meg talán leáll magától. Kizárólag csak az utolsó mondatodra reagáltam, sem elbizonytalanítnai sem megerősíteni nem akarlak ezzel.

2017. jan. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én sem írtam tutira csak ezt feltételeztem, mert ezek a lenovo, dell, stb. típusok azok amikhez hasonlókat számtech termekben véltem felfedezni és ezért gondoltam h ilyen irodai - sok gépet eladunk cégeknek - érzete van de a fene tudja, simán lehet h én látom rosszul a történetet.


Én ebben az esetben maradok a helyi boltnál, de akinek van kedve az leírhatja a tapasztalatait a később idetévedő emberek számára. :)

2017. jan. 2. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!