Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért fagy ki a gépem?

Vmay kérdése:

Miért fagy ki a gépem?

Figyelt kérdés

Mostanában a gépem elég gyakran (kb napi 3x) kifagy, beakad a kép, a hang és csak újraindíani tudom. Néha nem is tudom újraindítani egyből, várni kell kb 5 percet és akkor sikerül. Ami furcsa, hogy teljesen random hal meg, pl volt olyan, hogy játék közben, vagy elinditottam egy videot youtube-on, de olyan is volt, hogy csak simán az asztalon voltam és ott fagyott ki. GPU tweak-el megnéztem a videókártyát terhelés alatt, nem volt semmi baja. Memóriára vagy tápra gyanakszom, nem hiszem, hogy szoftveres probléma lenne, bár néha kékhalál is van és az azt írja, hogy szoftveres probléma, és gondolom összefügg az állandó kifagyással.

Ki is porszívóztam az egész gépet, szóval a porosodásra sem lehet ráfogni.


A gép konfigurációja:

alaplap: nem tudom pontosan csak, hogy Asus

Processzor: AMD phenom II x4 810, 2,6ghz, 4 mag

Videókártya: asus radeon r9 270

Ram: 4 giga, többet nem tudok róla

Táp: thermaltake valami, 850W

Szóval az a kérdés, hogy szerintetek mi a baja?



2017. jan. 2. 12:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy ilyen öreg konfignál lehet már nagyjából bármi, nekem döglődő alaplap produkált hasonló tüneteket anno - de lehet ahogy írtad memória, vagy táp is, de még merevlemez is. A cpu az egyetlen ami szinte teljesen kizárt, általában az bírja a legtovább. Az, hogy volt amikor csak percekkel később tudtad újraindítani engem az alaplapra\tápra enged következtetni elsősorban, ha van lehetőséged kipróbálni másikkal akkor ezeknél kezdeném(mondjuk táppal, mert az a legegyszerűbb), ha az alaplap, akkor valószínűleg nem nagyon tudsz mit csinálni, újan valószínűtlen hogy találnál am3 as lapot(vagy ezek működnek am3+ os lapban is? Akkor annyira nem vészes a helyzet).
2017. jan. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Milyen gyakran takarítod?
2017. jan. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát legutóbb kb 1 hete takarítottam ki, mert kb ekkor kezdett ilyeneket produkálni a gép. Előtte kb 3-4 havonta takaritottam.
2017. jan. 2. 13:10
 4/7 anonim ***** válasza:
Hdd-t nézd meg hdd sentinellel, de amúgy tényleg szinte bármi lehet!
2017. jan. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tényleg sok baja lehet. Első körben én lefuttatnék egy Memtestet.
2017. jan. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az helyzet, hogy mostmár nem is bootol be, feljön ez az Ultra Durable 3 as képernyő és nem csinál semmit.
2017. jan. 2. 17:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Mármint post képnél fagy? Vagy csak a rendszert nem tölti? Nekem csinált egyszer olyan érdekességet a hdd-m, hogy 100/100%-os volt nem kattogott, meg semmi olyan észrevehető hibát nem produkált, de erősen fagyott! Közbe hozzám került 1 másik hdd, mondom mit veszíthetek, meg próbálom, és azzal már többet nem csinálta, pedig sata kábelt is cseréltem, a ctg tápomnak másik kábelére is átraktam, de az sem segített! Érdekes volt...
2017. jan. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!