Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Elméletileg a Microsoft-tól...

Nikolett Fehér kérdése:

Elméletileg a Microsoft-tól hívták fel édesapámat. Lehetséges ez? Infók lejebb.

Figyelt kérdés

Apának Svédországi céges telefonszáma van és azon hívta fel egy hangjából ítélve 25 körüli srác, hogy veszélyes vírus meg hasonló dolgok fenyegetik a laptopját és azonnal kapcsolja ki azt meg indítsa újra stb. Elmagyaráztam a srácnak,hogy a laptop svédben van apa meg itthon. Mondtam hívjon vissza 1 hét múlva. Akkor azt mondta,hogy kapcsoljak be egy gépet itthon. Mondtam, hogy nincs itthon más laptop.

Erről a telefonszámról hívott: +7 894 56. Utána néztem Oroszország és Kazahsztán előhívója a 7es.

Valaki tapasztalt már hasonlót vagy hallott már ilyenről?

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat.



2017. jan. 6. 09:51
 1/4 P.O.C. ***** válasza:
99% hogy kamu, átverés. Nem a vírus miatt vagy veszélybe, hanem inkább miattuk. Ne foglalkozz velük, a gépedre meg rakj komoly vírusvédelmet és tűzfalat.
2017. jan. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Donald J. Trump ***** válasza:
100%
Azt nem mondta, hogy nigériai szőke herceg, aki éppen rajtatok keresztül szeretné kimenekíteni a vagyonát busás fizettségért cserébe?
2017. jan. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%

Ismert és elterjedt scam. Főleg Indiából és környékéről nyomják. Youtube-on millió olyan videót találsz, amin ezeket a mocskokat szívatják.

Annyi a lényeg, hogy felhívnak és megpróbálják veled elhitetni, hogy vírusos a géped, aztán letöltetnek veled egy remote desktop alkalmazást, felcsatlakoznak, majd teljesen ártalmatlan logbejegyzéseket akarnak hibának vagy vírusnak bemagyarázni. Arra utaznak, hogy az illető majd bepánikol, mert nem ért hozzá és megveszi az általuk nyújtott "vírusirtót" vagy supportot, ami jó esetben nem csinál semmit, rossz esetben az maga a vírus.

Két dolgot tehetsz velük: vagy ignorálod őket (esetleg megmondod, hogy tudod, hogy scam és értesíted a hatóságokat), vagy te is szívatod őket, pl. egy virtuális gépen futtatott Linux-ra engeded be őket, amin nem tudják "bemutatni, hogy vírusos a gép".

2017. jan. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2017. jan. 6. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!