Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mindennapos "családi" használa...

Mindennapos "családi" használatra az alábbi konfigurációjú számítógép elég vajon?

Figyelt kérdés

1 GB RAM, 3 GHz-es processzor, dupla magos, 160 gigás

Winch. Netezésre, filmnézésre használjuk főleg, az egyik

laikus informatikus ismerősünk rakta össze, szerinte

nekünk ez elég, sem az ősök, se én nem vagyunk szakemberek, csak "polgári", alap felhasználók. Elég gyorsan betölti a honlapokat, youtube, facebook stb. Még vmi, azt hogy milyen videokártya van benne, azt hol tudom megnézni? A sajátgépben ha jobb klikk, csak a fontosabb adatokat jeleníti meg, teljesítmény, proc. stb., de a videokártya adatait ott nem találtam meg, köszönettel.



2017. jan. 9. 08:25
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Xp van rajta
2017. jan. 9. 08:27
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Felejtős, éspedig több okból:

1. Az XP egy 16 éves, elavult rendszer, amire már frissítések sem jönnek. Senkinek nem szabadna már használni. Garantált, hogy össze fog szedni egy csomó vírust.

2. Az 1GB RAM nagyon kevés. XP még eldöcöghet rajta, de be fog lassulni, Win7-nek meg 2GB RAM a minimum

3. Manapság a sok multimédia miatt már netezésre is erősebb gép ajánlott. Feltételezem, hogy a proci ilyen P4 kategória, a ram meg DDR1

4. Elég sanszos, hogy egy ilyen régi gép egy éven belül feladja


Javaslom, hogy ezt a gépet kukázzátok, az önjelölt informatikusnak meg mondjátok meg, hogy ha nem ért hozzá, inkább ne akarjon szemetet rásózni másokra.

Már 20 ezer körül lehet kapni használt, márkás gépeket, garanciával, amikben Core2 proci van, 4GB ram és simán viszik a Win7-Win8-Win10-et is.


Ha mindenképp marad ez a gép, akkor az XP-t tüntessétek el róla és vagy tegyetek még bele 2GB ramot, hogy Win7 mehessen rá, vagy tegyetek rá egy XFCE desktopos Linuxot, mert annak elég az 1GB és nem vírusozódik össze.

2017. jan. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

köszi a gyors választ, nagyon hasznos is, valszeg az lesz, hogy lecseréljük az op. rendszert win 7-re és belerakatunk igazi szakemberrel még 2 GB RAM-ot. Ez mennyibe kerül kb. és mennyi ideig tart? Bevigyük nekik vagy kijöjjenek?

Csak az a gond, ha van vmi a géppel, apánk mindig ezt a laikus infost hívja, ahelyett, hogy szakemberekre bízná, van is egy km-en belül egy M-Land Számtech cég, majd bemegyek hozzájuk, aztán kihívatom őket, ennyit mindenképpen megér az ügy, így legalább lesz egy már elfogadható teljesítményű pc-k, nem? 3 GB RAM meg Windows 7-es már azért csak különb. A 160 as winyót megtartjuk asszem. kösszi

2017. jan. 9. 10:03
 4/20 anonim ***** válasza:

Ha DDR1-es, nem biztos, hogy 2 GB RAM-nál többet kezel (nekem egy régi Abit pl nem), ezt az alaplap specifikációjában meg tudod nézni (alaplap típusa + Google). A 160 GB-os HDD valószínű IDE-s, ennél nagyobb IDE lemezt ebbe nem is kapsz, legfeljebb ugyanekkorát mellé. Ha van benne SATA vezérlő, akkor lehet bele nagyobb lemezt is tenni (ha nincs, külön PCI-os kártyával megoldható).

Én a helyedben nem költenék már rá. De ha mégis, tudok adni 2x512 MB DDR1-et (én az Abitba vettem, de rájöttem, hogy nem csinálok belőle komplett gépet, mert nem éri meg). Ugyanezért mondom, nem kéne költened rá már :)

A VGA egy ilyen régi lapban valószínű AGP-s. 5-7 körül már értelmesebbet kapsz bele (használtan persze). RAM kb 2-4 eft, attól függ, honnan veszed. A szerviz mindig drága, a munkadíjra tegyél még egy 5-öst minimum. Ha kimennek, akkor még egyszer ennyi.

Nem tudom mennyibe került eddig 5-10 eft? Meg most ugyanennyit ráköltesz, közben 3x ilyen jó gépet kaptál volna 25-ért.

Ne költs rá! :)

2017. jan. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Szerintem sem érdemes már költeni erre a gépre. Túl régi. Jobban jársz, ha cseréled az egészet.
2017. jan. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Valószínűleg megveszem az M-Landban árusított gépet, 40 ezer

lenne összesen, 3 GB RAM Win 10-es oprendszer, ez már elég jó? Lecseréljük tehát az 1 gb-os, xp-s gépet...

2017. jan. 11. 08:14
 7/20 anonim ***** válasza:
Ez meg nagyon kevés infó. Paraméterek, ár?
2017. jan. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Ha megveszem, utána írok, hogy mik a paraméterei pontosan.

üdv és köszönet

2017. jan. 11. 11:39
 9/20 anonim ***** válasza:
Jó... de amúgy most én működök fordítva? :D
2017. jan. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Már hogy működnél fordítva?... ezt most nem vágom.
2017. jan. 11. 11:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!