Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mindennapos "családi" használa...

Mindennapos "családi" használatra az alábbi konfigurációjú számítógép elég vajon?

Figyelt kérdés

1 GB RAM, 3 GHz-es processzor, dupla magos, 160 gigás

Winch. Netezésre, filmnézésre használjuk főleg, az egyik

laikus informatikus ismerősünk rakta össze, szerinte

nekünk ez elég, sem az ősök, se én nem vagyunk szakemberek, csak "polgári", alap felhasználók. Elég gyorsan betölti a honlapokat, youtube, facebook stb. Még vmi, azt hogy milyen videokártya van benne, azt hol tudom megnézni? A sajátgépben ha jobb klikk, csak a fontosabb adatokat jeleníti meg, teljesítmény, proc. stb., de a videokártya adatait ott nem találtam meg, köszönettel.



2017. jan. 9. 08:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Úgy értve, hogy tudod, hogy most milyen gépért adsz ki megint pénzt, vagy csak annyit tudunk, hogy 3GB ram?
2017. jan. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

nos, a gép részletesebb adatai:

processzor: Inter (R) Core (TM) 2 Duo CPU, E 7500

2x 3GHz

memória (RAM): 3GB

64 bites op. rendszer, x64 alapú proc.

Win 10

merevlemez kapacitása: ~ 250 GB

ennyi lenne kb.

2017. jan. 13. 19:12
 13/20 anonim ***** válasza:
"Családi" gépnek jó, persze a videokártya továbbra is talány. Ettől függetlenül netre, filmre elég. W10, 64 bites rendszer 3 GB ram mellett indokolatlan, ezen a szinten csak memóriát eszik, nyugodtan lehet 32-esre cserélni. Továbbá, ha a VGA integrált, az is levesz a RAM-ból majd, mert azt használja.
2017. jan. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Koszonet a gyors válaszert a 13. hozzászóló nak, ennyire pontosan nem vágom az adatokat, hogy mi az, hogy 32-esre cserélni, csak az alapokat, a vidkartyat nem tudom megnézni, csak ha szét szedem a gépet. De azt inkább nem, mert a végén még elrontok vmit. A régi gépből a szamtech cég vmit fel tud majd használni szerintetek vagy abszolute selejt?
2017. jan. 14. 09:02
 15/20 anonim ***** válasza:

A futó rendszerre írtam, hogy 64 bites helyett tudsz helyette 32-est telepíteni, úgy több memóriával tudsz gazdálkodni.

A régi gépet (és bármilyen más gépet) kár "számtech cég"-re bízni, ha ad is érte valamit, az nagyon ár alatt lesz. A te esetedben ez néhány ezer forintot jelent. A merevlemezt (160 GB) te is fel tudod használni az új gépbe, az 64%-os tárhely növekedés lesz, azért nem mindegy ezen a szinten :) Át kell csak rakni egyikből a másikba.

Ha az eredeti 1 GB RAM típusa ugyanaz, mint amit az új gép befogad, akkor az is felhasználható, és 3 helyett 4 lehet az újban. Az viszont kellemes teljesítménynövekedést is jelent később, és akkor maradhat kell a 64 bites rendszer is.

2017. jan. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Hát az a helyzet, hogy a régi, xp-es gépet már leadtuk.

De úgy gondolom, hogy bőven elég lesz a 3 Gigás RAM memória meg a 250 Gigás winyó, azért azt megkérdezném, hogy a filmek mennyire terhelik le, mert szeretnék még

egy csomó filmet felrakni, nem lassul be ugye, bírni fogja? Olyan 40-50 filmet tervezek tárolni rajta...

2017. jan. 14. 10:59
 17/20 anonim ***** válasza:

Nos a 250 GB-os merevlemezből "nettó" 50-en a rendszer és a szükséges programok fognak ülni. Persze nem rögtön telepítés után, hanem ahogy használod kicsit.

Egy filmet tárolhatsz 1 GB-on is, meg akár 10 GB-on is, minőség, terjedelem, kódolás stb függő. Ha átlag 1 DVD-nyi adatot (~4,4 GB) számolsz 1 filmre, akkor ~40 film el fog azért férni, de akkor másra már nem marad helyed. Egy-egy rendszerfrissítés, a swap dinamikus mérete, a netezés szemete (temp) napról-napra igényli a helyet, tehát egyszerűen a működés folytán kevés bele fogsz futni, hogy nem elég a 250 GB.

2017. jan. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Hát, ha elég a gépen nézni, akkor bőven megfelelnek a BDrip filmek is, amik 1,5GB-ba bele szoktak férni.
2017. jan. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

remek egy gép, régen neteztem már ilyen gyorsan pc-n,

pakolom rá a filmeket rendesen, windows 10-is állandóan

küldi a frissitéseket, ez tényleg nem az xp.

2017. jan. 18. 07:57
 20/20 anonim ***** válasza:
Majd szólj, mikor fogyott el a hely ;)
2017. jan. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!