Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A gép lefagy, percekre megáll,...

Violaria kérdése:

A gép lefagy, percekre megáll, nem tölt be rendesen, újraindul, furcsa sípoló hangot ad ki és közben nagyokat kattog. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Részletek:

windows 7 ultimate 32 bites rendszer,

Alaplap: Foxconn G31MXP

Videó kártya: Sapphire radeon hd 5750

2GB DDR2 Ram

Western digital merevlemez wdc wd2500ks-00mjb0

CPU: Intel Pentium dual core E2180

Régi, leterhelt gép, eddig is lassú volt, de ma egyik pillanatról a másikra netezés közben elkezdett kattogni. Minden kattogás után hosszabb ideig világított a led mintha töltene,megállt a gép, aztán ismét ment. A gépet újraindítottuk, nem jutott el a Windowsig, lefagyott.Ezt még 2x megpróbáltuk, eredmény ugyanaz, furcsa magas sípolással kiegészülve(nem a hiba jelző kódra gondolok). Szétszedtük a gépet, portalanítottuk, csatlakozókat lellenőriztük, újra bekapcsoltuk, nincs változás. Biosba be, mindent ellenőriztünk, mindent érzékel, hőmérséklet megfelelő, látszólag nincs vele gond. (A Biosban érdekes módon nem akadozott, de a ház még mindig kattogott és sípolt.) Elindítottuk csökkentett módban, hosszú megállásokkal, a kattogások után ment, míg beléptünk a problémás eszközökhöz, de aztán benyomott egy kékhalált (amit kiírt nem tudtuk elolvasni mert csak egy pillanat volt) és újraindult. A Kattogás és a sípolás a ház elejéből szól talán a winchester, és a bekapcsológomb körül, de nem hiszem, hogy ott bármi is kiadhatna ilyen hangot. Egyébként a sípolás elég magas frekvenciájú, édesanyám nem is hallja, csak én, és néha elhallgat, vagy mélyebb lesz.

Még valami: a videókártya és a táp alig egy éve lettek cserélve, nem valószínű, hogy hibásak.

Légy szíves vegyétek figyelembe, hogy nem vagyok profi számítógép szerelés terén, ezért meglehet, hogy nem mindent fogalmaztam megfelelően.

Köszi a segítséget.



2017. jan. 9. 18:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Hdd hibára vall ez a jelenség!
2017. jan. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, az nagy baj, mert nincs lementve semmi, de azért majd még meg fogjuk próbálni egy cseregépbe beszerelni.
2017. jan. 9. 19:41
 3/3 A kérdező kommentje:
Csak azért írom ki, hátha valakinek hasonló problémája van: Sajnos tényleg a winchester adta fel a harcot, kipróbáltam egy cseregépben, sípolt, nyüszített, nem is bírt bootolni.
2017. jan. 15. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!