Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy lehet kikapcsolni a...

Hogy lehet kikapcsolni a hangerőszabályozásnál, hogy ne kelljen az FN gombot nyomni?

Figyelt kérdés
Van egy ASUS laptopom és szeretném a hangerőt úgy állítani, hogy csak az F11 vagy F12-t kelljen nyomni, ne egyszerre az FN-el. Olvastam ezt az ATK Package-t a neten, de nem igazan ertem mit csinaljak vele.
2017. jan. 17. 10:34
 1/5 CspCsj ***** válasza:

Az ATK általában ahhoz kell, hogy felismerje az összes FN funkciót.

Ha nálad minden FN kombináció működik, akkor szerintem nem kell ATK. Ha csak a hangerő működik, de pl. a fényerő nem, akkor viszont telepíteni kell.

(általában letöltöd > kicsomagolod > rendszergazdaként futtatod > újraindítás után használhatod)


Egyébként melyik modell? (alján vagy dobozán)

Ez a cserebere sokszor a BIOS-ban állítható.

Melyik Windows van telepítve? (Win10 esetén lehet hogy a rendszerben állítható)


Itt írnak általánosan több módszert:

[link]

2017. jan. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nekem ez az ATK Package telepitve a programok kozt ott van.


Ez egy ASUS F751L, a CPU egy INTEL Core i5-42U 2.7 Ghz es win 10 fut rajta


A nejem is mondta, ha lehet allitsam at valahogy, 1 gomb boven eleg a hangerohoz. Mondom neki allitanam en, ha tudnam hogy kell :D

2017. jan. 17. 11:30
 3/5 A kérdező kommentje:
mert neztem a vezerlopulton a billentyuzet beallitast, de ott nincs ilyen lehetoseg, hogy ki tudjam kapcsolni
2017. jan. 17. 11:35
 4/5 CspCsj ***** válasza:

Sajnos nem találtam egyszerű megoldást, és nem is hiszem hogy lesz, mivel úgy látszik még a többszázezres ASUS ROG (gamer) laptopokhoz sincs ilyen funkció, ott is barkácsolni kell:

[link]


Persze van még pár ilyen billentyűzet átvariálására alkalmas program:

[link]

(a laptop ilyen speciális billentyűit ritkán ismerik fel, szóval valószínűleg kiesnek)



Az AutoHotkey programhoz van két egyszerű ötletem.

1.

Beállítható ha rövid ideig (mondjuk legfeljebb fél másodpercig) tartod csak nyomva, akkor a hangerőt állítja, - ha hosszabb ideig, akkor meg a normál funkció működjön.

Ehhez a program konfigurációs fájljába (szimpla szöveges fájl) bemásolod a következő sorokat:

$F11::

KeyWait, F11, T0.5

If !ErrorLevel

Send, {Volume_Down}

Else

Send, {F11}

KeyWait, F11

Send, {F11 Up}

Return


$F12::

KeyWait, F12, T0.5

If !ErrorLevel

Send, {Volume_Up}

Else

Send, {F12}

KeyWait, F12

Send, {F12 Up}

Return



2.

Persze még egyszerűbb a bemásolandó kód, ha az F11 és F12 normál funkcióit nem akarod használni:

F11::Volume_Down

F12::Volume_Up



Az AutoHotkey-es változat előnyei:

- telepítés nélkül is indul (ha a hordozható változatot töltöd le)

- az átvariálások nem íródnak be a rendszerbe, így a program bezárásával az eredeti állapot egyből visszaáll (nem kell programokat törölgetni, rendszer-beállításokat visszavonni)

Hátránya:

- a háttérben állandóan futnia kell (de nem nagy program, nem terheli a rendszert)

- a többi FN kombinációhoz ugyanúgy FN gomb kell (bár hasonlóan megoldható még a fényerő és a wifi ki-bekapcsolás is)


Használata röviden:

Ha fut a program, akkor az óra mellett kis zöld "H" betűs ikon jelzi > jobbegérgomb ezen az ikonon > Edit This Script pont > megjelenő ablakba másold a megfelelő kódot > bezáráskor mentsd el > megint jobbegérgomb a program ikonján > Reload This Script betölti a módosított konfigurációs fájlt > tesztelheted > jobbegérgomb Suspend Hotkeys letiltja/engedélyezi a módosított kombinációkat > vagy az Exit pont kilép a programból.

2017. jan. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, kipróbálom!
2017. jan. 19. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!