Plasztik@ä kérdése:

Félnem kellene?

Figyelt kérdés
Ha ncore-ról töltök le filmeket, programokat es ha olyat töltök le amit nem szabad feljelenthetnek idegenek? Mennyi rá az esély?

2017. jan. 18. 11:02
 1/5 anonim ***** válasza:

0%. 700 ezer tagja van az oldalnak 95%-a aktív. Nincs az a szerv, szervezet ami képes lenne ennyi embert szerzői jogsértésért számon kérni és eljárni ellenük.

Aki veszélyben érezheti magát az első sorban: az oldal üzemeltetője, mert felületed ad a tartalomnak, ő viszont nem tárolja azt. A feltöltő, aki előállítja és elkezdi terjeszteni a tartalmat, még őket lehetne számon kérni ha van bizonyíték - ők általában seedszervert használnak, a szerveren ott a fájl, ez lehet bizonyíték, de nem jellemző hogy razziáznak. Alig pár eset (4-5?) volt az elmúlt tíz évben. És végül a kritikus tömeg akinél ott van a tényleges tartalom az pont a felhasználó, de belőlük túl sok van és csak kis halak lennének.


+ a normális oldalak titkosítják az adatbázist, így hiába foglalják le a trackert, nem férnek hozzá a felhasználók adataihoz. Magyarország pedig nem Németország, hogy a kliensből kinézik a peer IP-címét.


Tehát 0%, nem is hallottam még olyan esetről hogy magyar felhasználót büntettek volna szerzői jogsértés miatt.


"ha olyat töltesz le amit nem szabad" - csak olyat tudsz amennyiben a kliensed seedelni is kezd. Ez pedig a torrentezés alapelve, hogy amit letöltesz azt meg is osztod másokkal.

2017. jan. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
En ugy halottam hogy ha nalam van az illegális es tollem töltik le akkor ugy is feljelenthetnek engem valahol Magyarországról?
2017. jan. 18. 11:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Feljelenthetnek, de nem fognak. Ki tenné és miért? Eleve nem tudják hogy te vagy az, csak az IP-címedet látja aki kapcsolódik a torrenthez. De aki kapcsolódik az ugyanúgy tud feltölteni, tehát ő is illegális megosztó, semmi logika nincs abban hogy téged feljelent amikor ugyanazt csinálja.


Erre nincs is magyar eset hogy bárki ilyet csinált volna. Mindaddig amíg te ezt nem nagyiparban és pénzért csinálod, senkit nem érdekel. Ott vannak a fizetős FTP-k amik pénzért árulják a jogvédett tartalmat, és sokszor azokat sem szüntetik be hónapokig vagy még tovább. Hozzájuk képest te semmi rosszat nem csinálsz. Nincs félnivalód.

2017. jan. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi akkor megnyugaottam
2017. jan. 18. 12:03
 5/5 A kérdező kommentje:
Persze én nem tennem ugyse mert Ennyire nem vagyok benne ebbe csak a keres felkerült bennem hogy mibis lehet belőle...
2017. jan. 18. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!