Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Valaki elmondaná nekem pontosa...

Valaki elmondaná nekem pontosabban hogy hogy működik az adatfeldolgozás a kvantumszámítógépeknél?

Figyelt kérdés
Egyszerűen azt nem értem hogy a qubit-ek hogyan működnek. Értem én hogy amig meg nem vizsgálnak egy részekét addig szuperpozicióban van, de mégis hogyan dolgoznak akkor velük ha azt sem tudják hogy melyik qubitbe 0 vagy 1 van?

2017. jan. 28. 19:18
 1/3 anonim válasza:
Ez egy kétféléves egyetemi tantárgy meg előtte a fizikai alapozás. Mit vársz itt?
2017. febr. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Kvantum számítógép hogyan működik ? Egyszerű a válasz : Elméletben :-)
2018. jan. 9. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nehéz a kérdés,de a legalapvetőbb különbséget le tudom írni a hagyományos és a kvantumszámítógépek között.

1.Egy hagyományos számítógép sima,mezei bitekkel dolgozik.Ennek két állapota van:0 vagy 1.Vagy van áram,vagy nincs.Erre épül az egész,ennek alapján szerelik a chipeket is:Egész egyszerűen nem lehet másképp.

2.Ezzel szemben egy kvantumbit értéke 0 és 1 közt bármekkora lehet,pl. 0.356 is.A két szélső érték,vagyis a 0 és az 1 az ún. szuperpozíció,mivel a kvantumbit ezeket az értékeket is felveheti. Erre épülnek a logikai kapuk és a fejlesztés alatt lévő új típusú elektronikai chipek is. Idáig látom át,idáig tudtam segíteni.

2020. febr. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!