Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Játék közben egyszercsak...

Játék közben egyszercsak elsötétült a kép, kikapcsoltam a gépet és azóta a gép elindul (mennek a ventillátorok) de kép nincs. Valaki tus segíteni?

Figyelt kérdés

2017. jan. 29. 14:56
 1/10 Hominida ***** válasza:
Bizony könnyen lehet, hogy csak a szerviz tud. Vagy csak egy bolt. Előfordul ilyen, sajnos. De előtte valahogy ki kellene derítened, hogy másik monitorral is megmarad-e ez a hiba, és a szerviz egy másik videókártyával kideríti, hogy nem az alaplapon ment-e el valami.
2017. jan. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam régi crt monitorral, tv-re rákötöttem hdmi kábellel és sehogy se ment.
2017. jan. 29. 15:52
 3/10 anonim ***** válasza:

Először portalanítsd, hátha egy-két porszem csinál valamiféle zárlatot.

Közben vedd ki a videókártyát, ellenőrizd le az aljzatokat, kábeleket. (Gondolom nem érzel semmi égett szagot, igaz??)



Ha van alaplapi videókártyád, a mostanid vedd ki, esetleg ha van régi- pót videókártya rakd bele, és azzal ellenőrizd a monitort. Ha működik alaplapival, vagy másik videókarival a monitor, akkor a kártyáddal van valami.

Esetleg ha van pót- vagy másik gép, akkor nézd meg vele a kártyát, hogy ott is rosszalkodik.


Közben ha van feszültség mérőd, akkor bemérhetnéd a videókártyát, hogy fogyaszt-e áramot (bár gondolom a venti megy rajta is, igaz?).


(A bios-t sem tudod behozni rajta?)

2017. jan. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én is arra gyanakodtam, hogy kiégett valami az alaplapba vagy a videókártyába, szétszedtem kitakarítottam és ugyanúgy nincs kép. Alaplapba nincs videokártya és nincs itthon olyan gép amivel ki tudnám próbálni a videokártyát. A biost ha be is bírom hozni akkor honnan tudom, hogy bejött?
2017. jan. 29. 16:29
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja és igen, megy a ventillátor rajta.
2017. jan. 29. 16:36
 6/10 anonim ***** válasza:

Windows csökkentett módban sincs kép?


BIOS-ban látszik valami?

(kék háttéren beállítási lehetőségek...)

BIOS-ba lépés, gépindítás után, DEL vagy F10 stb... a géped dokumentációja szerint

2017. jan. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A billentyüzet sem világít(num lock stb. ) nem hozta be a biost.
2017. jan. 29. 17:08
 8/10 Hominida ***** válasza:
Ez még nem jelenti automatikusan az alaplap hibáját (bár tereli felé a gyanút), mert ha a videókártya nem válaszol az indítási folyamat legelején, akkor az alaplap esetleg el sem jut odáig, hogy a billentyűzetet felélessze.
2017. jan. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Elvittem szervízbe, a videókártya kuka, azért nem volt kép plussz a BIOS elem lemerült. Most rqknak bele egy 1gb-osat meg kicserélik az elemet. Összesen 15000ft-ért. Köszönöm mindenkinek a válaszokat
2017. febr. 1. 14:27
 10/10 anonim ***** válasza:

Sajnos akkor nem lehetett otthonival orvosolni. :(

De legalább már meg van.

2017. febr. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!