Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » 100%-os lemezhasználat, miért?

100%-os lemezhasználat, miért?

Figyelt kérdés
Mitől pöröghet a lemez 100%on? Merevlemez hiba, sata kábel? Vagy windows? W10-et használok, azóta van fent a gépen mióta ingyenesen lehetett frissíteni 7-ről illetve 8.1-ről. A probléma az hogyha elindítok bármilyen játékot akkor a lemez egyből felugrik 100%-ra és ilyenkor a játékok is rosszul mennek ( pl overwatchnál nem tölti be a texturákat stb, játékközben hiába van 100+ fps megáll a kép pár secre etc) illetve közben minden lelassúl annyira hogy pl netezni is alig lehet, nem tölti be az oldalak, azt írja nincs net, vagy csak hibásan tölti be az oldalt. Eddig amit probáltam az az hogy átraktam a sata kábelt másik portba, hátha azzal van a gond, de semmi változás. Hibaellenőrzést futtatam a lemezen de nem talált gondot. A probléma nem mindig áll fent, tehát nem mindig pörög 100on, viszont elég gyakran csak úgy hirtelen felugrik ami játékok közben igen csak zavaró tud lenni. Bármilyen ötlet?

2017. febr. 4. 10:13
 1/7 A kérdező kommentje:

ps: ilyen gépem van, ha számít.

[link]

2017. febr. 4. 10:18
 2/7 anonim ***** válasza:
HD Sentinellel nézz kondíciót, de szerintem valami vírus féle lehet a ludas.
2017. febr. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

kondíció: 100%

Teljesítmény: 100%


A merevlemez állapota hibátlan. Nem található hibás vagy gyenge szektor, nincsenek felpörgési és adatátviteli hibák sem.


Nincs szükség beavatkozásra.


Malwarebytes anti-malware home, meg windows defender van fent a gépen, ettől még össze szedhettem valami vírust? Ha igen tudsz olyan programot ajánlani ami 100% osan megtalálja ha vírust szedtem össze? Köszönöm

2017. febr. 4. 10:38
 4/7 anonim ***** válasza:

Próbálkozhatsz kezdésként azzal, hogy a Feladatkezelőben megnézed, mi pörgeti a lemezt.


Nálam bekapcsolás után hosszú percekig fennáll ez a 100%-os lemezhasználat, és az Antimalware Service Executable a ludas. Ilyenkor a memóriát is zabálja. Menet közben is be-bedurrantja magát.

2017. febr. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2017. febr. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az Eset Online scanner egy Win32/Hao123.a kéretlen alkalmazást talált, azt törölte is. De a probléma még fent áll. Lehetséges hogy windows probléma áll a háttérbe? Az vajon megoldás lenne ha vennék egy SSD-t amire rákerülne a windows meg az a pár játék amivel játszom? A régi hdd-n meg maradnának a letöltések etc?
2017. febr. 4. 15:13
 7/7 A kérdező kommentje:
#4 Általában a játékok szoktak az első helyen szerepelni, de van hogy játszom és csak 5-10% lemezhasználat van, majd gondol 1-et és random felugrik 100ra ilyenkor szokott állt meghalni a játék. De a processzor meg a memória olyankor normális tartományban van, ráadásul nem is olyan játékokról van szó amik zabálják a gépet, ezért gondolom hogy vagy a hdd-vel vagy a windowsal lehet a probléma.
2017. febr. 4. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!