Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik volna számomra a...

Melyik volna számomra a megfelelő képzés? (ELTE programtervező informatikus, vagy BME mérnökinformatikus)

Figyelt kérdés

Engem nem a papír érdekel, a tudás fontos számomra, ami majd később a hasznomra válhat. Különböző program ötleteim, terveim vannak, amelyek között vannak "egyszerűek" és összetettebbek is és szeretném őket megalkotni az ott megszerzett tudásommal. Ennek függvényében lennék kíváncsi a véleményetekre, hogy melyik az a szak, amelyik elvégzésével közelebb kerülhetek az általam kitalált programok létrehozásához.

A válaszokat előre is köszönöm!



2017. febr. 5. 21:05
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
ELTE programtervező informatikus. Ha jól tudom ott több a proghoz kapcsolódó tárgy. A mérnökinformatikusnak nem nagyon van köze a programozáshoz (legalábbis nem ez a fő feladata,készsége)
2017. febr. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez nem feltétlen kell egyetemet végezned, ha van jó ötleted és megcsinálod, akkor minek hozzá egyetem? Egyébként több egyetem is segítheti a karrieredet nemcsak az ELTE ezen a területen, de az ELTE is nagyon jó.
2017. febr. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mindenképpen ragaszkodom az egyik egyetemhez, mert azt feltételezem, hogy rálátást nyernék, hogy milyen erőforrásokat igényelnének az ötleteim, valamint, hogy mennyire lennének megvalósíthatóak és hogy egyáltalán mennyire lennének piacképesek a programjaim.
2017. febr. 5. 21:22
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ELTE.
2017. febr. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! :)
2017. febr. 5. 21:28
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem innen nem sok ELTE-s, vagy BME-s van. :D Főleg nem ezekről a szakokról. :)


ELTE programtervező informatikus alapból matematikus volt, ami tökéletesen leírja a szak fő profilját. Rengeteg a matek, és számon is kérik.


BME híres a szivatásról, itt is kemény a követelmény, azonban itt mérnökinformatikusról beszélünk, akinek ugyanúgy lesznek progamozáshoz tartozó tantárgyai, csak több fizika, elektronika, stb.


Most pedig jöjjön a lényeg, az egyetem csak az alapokat adja meg, és hiú ábrándokat dédelgetsz ha azt hiszed, hogy ott megtanítanak programozni!

Programozni otthon fogsz megtanulni, rengeteg gyakorlással, saját projekt által szerzett tapasztalaton keresztül.

Más útja nincs!


Szóval ha nem a papír érdekel, hanem a tudás, akkor ehhez felesleges az egyetem. Ennek ellenére azt tanácsolom, hogy vidd végig. Jó az a diploma, és később meggondolhatod magad, illetve amit ott kapsz képzést, az-azért be-besegít a gondolkodásba, kreativitásba, és átfogóbb lesz a nézeted.

A mostani ötleteid, amiket annyira szupernek találsz, a képzésed végére, szimpla gyermeki butaságnak fog tűnni.


Jah igen, számodra az ELTE programtervező való, mérnökinfós máshoz jó.

2017. febr. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
65%
Az ELTE-IKról MENEKÜLJ! Undorító egyetem, a legidiótább rendszerrel, legparasztabb dékánnal, és leggyökerebb HÖK-el, amit csak el tudsz képzelni!!!!
2017. febr. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ez nagyban függ attól, hogy mik azok a "programötletek"..

az előttem szólók egy részének ész nélküli tanácsi vannak.


- ha szeretnél pl. fordítóprogramokkal foglalkozni, bizonyíthatóan helyes rendszereket tervezni, akkor egyértelműen a programtervező a jobb neked..


- ha szeretnéd elkészíteni az N+1-edik asztali alkalmazás, backendet/frontendet, zenelejátszót, játékot stb. akkor a programtervezővel egy kicsit valóban jobban jársz, mint mérnök infóval..


- ha mondjuk szívesebben foglalkoznál az adatbányászattal, grafikával, gépi tanulással, gépi látással, hálózatokkal, mesterséges intelligenciával, kognitív informatikával, távközlő hálózatokkal stb. akkor valamivel jobb alapokat tanulsz mérnök infón, mint programtervezőn..


- ha viszont olyan informatikai irányvonal érdekel, amely mélyebb villamosmérnöki ismereteket igényel, pl. beágyazott rendszerek, szenzorok, alacsonyszintű nyelvek használata, vlsi, neurális hálók minél hatékonyabb optimalizációja, híradástechnikai megoldások, elektronikai ismeretekre épülő dolgok. akkor egyérteműen a mérnök informatikus a jobb..



szval a kép azért eléggé árnyalt, közel sem olyan egyértelmű, mint amilyennek előttem leírták, szval sztem ne ülj fel az előttem szólóknak.. határozd meg hogy mi érdekel jobban, az szerint válassz szakot!

(egyébként BME-VIK és ELTE-IK hallgató is voltam)

2017. febr. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: a BME-VIK-en villamosmérnök voltál?
2017. febr. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nem, mérnök infós

tudom, azóta változott a tanterv, már nem annyira hardverközeli mint az én időmben, de azért még mindig jobban, mint az elte

2017. febr. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!