Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem indul a gép?

Miért nem indul a gép?

Figyelt kérdés

Kb. 2-3 hétig nem használtam az asztali gépet távollét miatt és most mikor be akartam kapcsolni nem akar betölteni a rendszer.

Semmi baja nem volt előtte, szépen ment minden.

Beindítom, sokat tölt, gondolkozik majd előjön egy fekete háttérrel egy szöveg, hogy valami hiba van.

Le akartam fényképezni, de mostanra már nincs az a szöveg mire eljut oda, csak fekete kép és a bal felső sarokba villog egy kis csík.

Próbáltam újratelepíteni is, de az se ment.

Betettem a telepítő cd-t és semmi reakció.

Van többféle, egyikre sem reagált.

Mit lehet ilyenkor tenni? Kukába dobni az egészet?

A vezetékeket is ellenőriztem, kihúztam és visszadugtam az alaplapot összekötő vezetéket a merevlemezzel és a cd meghajtóval és mielőtt kérdezné valaki, igen, rendesen visszaraktam mindent úgy ahogy volt.

A billentyűzet olyan mintha nem ismerné fel a gép, mert nem világítanak a kis ledek rajta mikor mondjuk a caps lock-ot megnyomom.

Ez nem tudom mennyire fontos vagy ilyenkor a gép indításakor mikor is észleli a billentyűzetet.

Előre is köszönöm a segítséget!



2017. febr. 7. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg lemerült az alaplapi elem, pár száz forintból pótolható.

Addig minden olyan indítás előtt amikor áramtalanítva volt.

Menj be a BIOS -ba és állítsd be az órát!

Bár kár volt ez előtt kísérletezni a telepítéssel, lehet leformáztad a lemezt...

2017. febr. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi, utána nézek az elemnek.

Nem telepítettem újra, nem ment tovább, semmi reakció nem volt a telepítő cd behelyezése után.

Kicserélem az elemet, aztán majd meglátom mi lesz.

2017. febr. 7. 15:17
 3/5 A kérdező kommentje:

Ja igen, nem tudok belépni a Biosba.

Bármit nyomok indítás után semmi reakció.

Hogyan is kell belépni a biosba, mit kell nyomni?

2017. febr. 7. 15:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Gép függő, F2 / DEL / ESC / TAB / F12 ...

Sőt van olyan is ami F8 -al :-)

2017. febr. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

De ha nem érzékel a billentyű akkor nyomkodhatod a BIOS-t

Javaslatom az lenne hogy tedd egy másik gépbe a merevlemezt és úgy tegyél rá egy Windows-t és utána már lehet jó lesz :)

2017. febr. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!