Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Layer 2 és Layer 3 közötti...

Layer 2 és Layer 3 közötti kapcsolat?

Figyelt kérdés
Sziasztok, bár az elméletet elolvastam, de a lényeges különbséget nem érzékelem. Azt értem, hogy a Layer2-nél nem IP címek, hanem a mac címek a döntő elemek, de nem értem, hogy akkor pontosan mit is jelent. Konyhanyelven.

2017. febr. 21. 20:53
 1/1 anonim ***** válasza:

A layer2 a fizikai eszközök közti protokoll. Itt például fel van sorolva 30+ szabvány erre: [link]


Ebben a listában a szemfüles olvasó észreveszi, hogy ETHERNET! Nos, az ethernet az, amin az ipv4 (bulvárosan internet) megy, és az ipv4 már layer3.

Mind a wifis internet ethernet layer2-őn, mind az utp-s - topológiailag ez ugyanaz.


De pl. layer2-n van a dhcp, mivel akkor kapsz ip-t az ipv4-hez, így a layer3-as ipv4-et nem tudod használni, mert nincs mivel, kell az ip. Az layer2-ben kapod meg, aztán az internet már a layer3-nál kezdődik.

2017. febr. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!