Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kriptovaluta bányászat hoz...

Kriptovaluta bányászat hoz kellene segítség. Hogy induljak el, hogy működik? Van valami normális, érthető, használható leírás akár angolul is?

Figyelt kérdés

Elsősorban nem bitcoinra gondolok, de ha azon keresztül értem meg a lényegét, az sem baj.

Próbálkoztam egy csomót, de annál tovább sose jutotam hogy letöltöttem valami tárca (wallet) programot, meg parancscsoros hülyeségeket, de semmit nem csinált csak hibaüzeneteket írogatott vagy el se indult. Írnak ilyen parancsokat is hogy mit írjak bele, de nincs hova. Online tárcákat már tudok csinálni, meg van Coinomi a telómon, meg blockchain tárcám is. Bitcoint már tudok venni és utalni, de bányászni nem sikerül egyszerűen. Azt tudom, hogy sima géppel nem nagyon érdemes, de én főleg az új kriptovalutákat bányásznám, amikből ha csak napi pár egység leesne, az is jó lenne. AZt szeretném csinálni, hogy többfélét is bányászni, és amelyik jobban felfut, azzal kereskedni. Meg szeretném ha a gépem is dolgozna közben. De nemkem az is jó ha mining pool-ra csatlakozom, akár kisebb összeget is hajlandó vagyok belerakni (10-50$) csak valaki magyarázza el nekem vagy küldjön érthető linket, hogy kell ezt csinálni. Miért nincs pl. valami egységes, grafikus keretprogram, amit mondjuk letöltesz, feltelepítesz, beállítod a paramétereket hogy mit akarsz bányászni, mi a tárcád címe, esetleg mining pool account és kész. 2017-ben miért kell még parancssoron bohóckodni?


2017. febr. 23. 12:20
 1/3 anonim ***** válasza:
12%
Használd a [link] -ot! Minden kérdésedre tizedmásodpercen belül tudja a választ!
2017. febr. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
61%

"2017-ben miért kell még parancssoron bohóckodni?"

Ezzel a mondatoddal mindent elárultál.

MOST hagyd abba. Parancssort azért kell használni, mert százszor gyorsabb begépelni valamit, mint kattintgatni mindenhova. A "mindenhova grafikus felületet" tipikusan Windows mentalitás, nyilván te is csak azt ismered, a hibaüzeneteket meg valószínűleg azért kaptad, mert Windows alatt akartál futtatni Linux/Unix parancsokat.


A kriptovaluta bányászatot NEM otthoni géppel végzik. A Bitcoint pl. már régesrég nem éri meg otthoni géppel tolni, csak bikaerős szerverparkokkal, de a többit is szerveren szokás futtatni. Egy szerverre pedig NEM kell GUI, ezért van parancssoros felület, meg azért, mert a GUI létrehozása sok meló és nem az a program lényege. Minek fordítana rá időt a fejlesztő, ha GUI nélkül is teszi a dolgát a program, max TE nem tudod használni.


Tehát még egyszer: ez nem a te műfajod, inkább hanyagold!

2017. febr. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyet kell értsek az előttem szólóval. Ez hogy nézek tutorialt a neten, meg jól hangzik, attól eltekintve, hogy nem vagy programozó. A CLI felület miatti "felháborodásból" következtetek. Ennek érdemes lenne utánna járni.


Ha tegyük fel ügyes vagy, és sikerül megoldani, csak az áram költségedet fedezné a bányászat?


Termelne annyit egy általános, vagy legyen egy jobb gép, nem tudom milyen áll a birtokodba:D, vagy telefon. Hogy ki tudd fizetni a hozzá szükséges feltétleket, momentán áramot?


Pont múltkor olvastam egy cikket, hogy a PirateBay is próbálkozott ezzel, mondván, hogy reklámok helyett, kriptovalutáznak. Így a megtekintők gépét fognák be bányászatra. Nem véletlen és azért az ingyenes torrent oldalakon sokkal több gép "áll rendelkezésre", mint hogy a laptopod és a telód befogd munkára:)


Én szerintem, de összességében érdekes téma ez:)

2017. okt. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!