Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Örülnétek olyan jelszóbekérő...

Örülnétek olyan jelszóbekérő funkciónak amiben nem kell pontosan beírni a jelszót hanem lehetne 1-2 vagy több karaktert tévedni?

Figyelt kérdés
Sötétben nehéz eltalálni a billentyűket... meg néha el is felejti az ember. Egyéni beállítástól függően lehetne 1-2 vagy több karaktert tévedni.
2017. márc. 11. 20:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Iszonyat nagy hülyeség. Ki akartam fejteni miért, de nincs értelme.
2017. márc. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 tabaki ***** válasza:
100%
Még jobb lenne egy olyan, amelyikbe akármit be lehet írni. Menőzhetnék a haverok előtt, hogy vakon bezongorázok százhetven karaktert.
2017. márc. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Jaj, ne csináljátok már! Szerintem nem hülyeség.
2017. márc. 11. 21:07
 4/18 anonim ***** válasza:
De csak szerinted. Ez olyan, mintha a lakásodat más kulcs is nyitná, ami majdnem olyan, de mégsem az. Az jó lenne?
2017. márc. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Szörnyű ötlet!

ennyi erővel ne kelljen jeleszó...

2017. márc. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Szirty ***** válasza:

VérPistike belépne a fészbúkodra.

Jó lenne igen...

2017. márc. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem, nem azt mondtam hogy bármilyen jelszót fogadjon el, én azt mondtam hogy el lehessen térni tőle a felhasználó által előre megadott módon. Ez nem ugyanaz!
2017. márc. 12. 08:12
 8/18 Szirty ***** válasza:

Ezt én maximálisan értem.

Neked azt kellene értened, hogy ez a jelszó lényegét ássa alá.


A jelszó célja olyasmi mint a kulcsé. Csak az a kulcs nyissa a zárat amelyik bele való, másik ne.

Tehát csak az tudjon belépni aki ismeri a jelszót. A megoldásod nagymértékben gyengítené a jelszó biztonságát, mert lehetővé tenné, hogy a jelszó pontos ismerete nélkül is be lehessen lépni.


Főleg a mai világban ahol sokan adnak meg olyan jelszavakat amik nem biztonságosak (pár próbálkozással kitalálhatók) mindezt úgy, hogy nincs ilyen feature mint mit kitaláltál.

2017. márc. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Még is mennyivel lehet eltérni??? Minden betű helyett elfogadná a körülötte lévő betűket, ami ugye egy átlagos helyen lévő karakternél 8 !!! lehetőség, tehát az eredeti jelszó helyett elfogad még vagy - 8 karakter esetén - 16 millió egyéb "jelszópróbálokzást". Nagy ötlet!!!!


Vagy ki dönti el hogy hány karakter helyett fogad el mást és melyik karakterek cserélhetőek egy másikkal és melyik nem?? Ekkora baromságot....

2017. márc. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Pl. a jelszó legyen:csavarkulcs3123

Ehhez képest ha elrontaná és 3123 helyett 3126 -ot írna, akkor is be tudna lépni. De ha úgy adja meg hogy 2 karakter is hibás lehet, akkor beírhatná úgy is hogy cxavarkulcs3126.

Nem tudom hogy mi baj van ezzel. Hogy találná ki valaki hogy nekem ez a jelszavam ha nem mondom el senkinek, és csak 2 karakter eltérés lehet?

2017. márc. 12. 11:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!