Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen megfelelői lehetnek...

Milyen megfelelői lehetnek ennek a funkciónak még a BIOS-ban? (Windows 8 telepítési hiba)

Figyelt kérdés

Nem tudom telepíteni a Windows 8-at a következő hibakód végett: 0x000005d


Ahogy rákerestem No-Execute Memory Protection beállítást kéne módosítani, de ilyen nincs az én biosomban. Hogyan lehet még más néven? Másik vinyón a 7 fut már második éve, minden gond nélkül. Annak telepítésekor sem volt ilyen.



#BIOS #Windows 8 #No-Execute Memory Protection
2012. aug. 16. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Valóban az a hiba, amig gondolsz. Írd le a konfigodat, hogy tudjuk, hogy egyáltalán támogatja-e az NX-et.
2012. aug. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Amin tesztelném az egy vén csataló: Asus P4B533.


Intel P4 3,10Ghz

2GB RAM

128MB VGA

2012. aug. 16. 21:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor ennyi. A P4 nem támogatja az NX-et. Erre a gépre nem tudod feltenni.
2012. aug. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát akkor ennyi az a szöveg, hogy Windows 7-et futtató gépek viszik a 8-at :D Véglegesbe csak menni fog. Előző teszt verziói is mentek.
2012. aug. 16. 21:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Release Preview-tól kezdve kötelező az NX, nagyobb biztonság érhető el vele (állítólag). A Microsoft szerint a probléma a felhasználók kevesebb mint 1%-át érinti, mivel nem sokan akarnák ilyen elavult gépre telepíteni. Lássuk be, az a proci kb. 8-10 éves lehet.


Ha google-ben rákeresel a problémára, akkor találsz róla sok cikket.

2012. aug. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! Nem baj, úgy is csak kipróbáltam volna... Még tudok ezzel dolgozni a Win8 miatt nem veszek új gépet :D Amúgy sem váltottam volna a 7-et.
2012. aug. 16. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!