Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az a kérdésem egy pályakezdő...

Az a kérdésem egy pályakezdő Rendszergazda Középfokú végzettséggel mennyit lehet keresni Nettóban?

Figyelt kérdés

Okj 2 éves képzés és van középfokú angol nyélvizsgám (nem szakmai angol) semmilyen munka tapasztalatom nincs.

A kérdés menyit kereshetek Nettóban ?

válaszaitokat előre is köszönöm



2017. márc. 12. 21:03
 1/5 K3Rn3LPaniC ***** válasza:

Senkit nem érdekel a végzettséged.

Csak a tudás számít, a bérezést is ez alapján fogod kapni.

Azt kell eldöntened merre indulsz:


-"Classic" rendszergazda, aki középiskolákban, meg hivatalokban, kis irodákban konfigolja a kis routert, meg tintapatront cserél a nyomtatóban. Ezzel ne legyenek nagy terveid, a közalkalmazotti minimálbértől a netto 150k-ig tudsz keresni (Persze kivétel mindig van.).


- Vagy elindulsz normális irányba, üzemeltetés felé. Itt elengedhetetlen a linux, különböző db rendszerek ismerete (PostgresQL, MySQL, MariaDB, MongoDB), webkiszolgálók (Apache, NGINX), scriptnyelvek (Bash, python, perl, ruby), legyél képben a hálózati dolgokkal (DNS, DHCP, ARP, ipsec stb). Ha felveszel egy normális devops mérnök irányt, akkor az alsó fizetés juniorként olyan 450 bruttó, de elég hamar feltornázhatod magad. Elhelyezkedhetsz egy normális cégnél (EPAM, Dockler, Rackforest(Ide juniorként mondjuk necces, kevesen vannak, de kb csak profik) NNG).

Ha gyorsan akarsz munkát találni, akkor nagyon állj rá a különböző cluser-es megoldásokra (galera, különböző HA cluster-ek, skálázások,DRBD).

És a legfontosabb, konténerek és felhő minden mennyiségben. Ha a LinkedIN profilodon ott figyel a Docker, CoreOS, Google Cloud, Amazon, Azure, akkor 5 percnél nem tart sokkal tovább jól fizető állást találni.

2017. márc. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 K3Rn3LPaniC ***** válasza:

Visszaolvasva kicsit csalóka a leírás, a brutto 450 nem a Devops fizetés logikusan, hanem pl egy junior linux rendszergazda.

Junior devopsként nyugodtan lehet 500-600 bruttot kérni, ha már van mögötted pár év üzemeltetési tapasztalat.

2017. márc. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 K3Rn3LPaniC ***** válasza:

És még pár dolog, aminek nézz utána, mielőtt belevágsz a nagybetűs életbe:

tomcat, squidproxy, bind, postfix, routeros, cisco routerek, jenkins, puppet, nagios/icinga, zabbix, bacula, backuppc, Citrix XEN, Vmware és ha olyan helyre pályázol, ahol pub tartományokat is kezelnek (pl egy szolgáltató), akkor RIPE, BGP.

2017. márc. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
elárulom az iskolában csak a linuxot és a java scriptet nem tanítoták de kösz egy meg mér nem számít a végzettség kösz de ez hülyeség F
2017. márc. 21. 16:39
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem bántásból: ha normális munkahelyet akarsz, először tanulj meg értelmesen írni, mert gyakran kell levelezni is, nem ritkán cégek vezetőivel. Ebben sokat segít a rendszeres olvasás, csak segítségképpen írom. Ha elolvasol néhány jó könyvet, szinte észre sem veszed, de jobban fogsz tudni fogalmazni. Természetesen nem kell Nobel-díjas regényírónak lenni, de rendszergazdai területen (is) nagyon fontos a jó kommunikációs készség.


Én 1 évig voltam hálózatüzemeltető komoly közegben, most fejlesztő vagyok, és úgy látom, hogy mindenhol fontos a kiváló kommunikáció. Minél magasabb szinten és kedvese kommunikálsz, annál sikeresebb lehetsz emberi közegben. Néha még a szaktudásnál is fontosabb tud lenni. Amikor üzemeltető voltam, nem tudtam én sem azonnal minden hibát elhárítani, de igyekeztem okosan kommunikálni, és mindig megoldást keresni. A legfontosabb, hogy az ügyfelek azt lássák rajtad, intelligens, jó szakember vagy, aki értük dolgozik.

2017. jún. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!