Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem enged Linuxot...

1valaki1 kérdése:

Miért nem enged Linuxot telepíteni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Hali! Linuxot szeretnék telepíteni a gépemre. A helyzet az, hogy van már rajta egy windows 10 és egy windows 7 és ezek mellé szeretném még a Linuxot. A lemezkezelő segítségével leválasztottam neki a szükséges területet.


[link]


Bootolom is a pendrive-ot, minden jól megy egészen addig ameddig meg nem kérdezi, hogy hova szeretném telepíteni. Megjeleníti azt az üres területet amit leválaszottam neki, de azt írja, hogy "usunable".


[link]


Mi lehet a probléma?



2017. márc. 13. 18:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

először is állítsd magyarra telepítés kezdetekor,hogy értsd is,amit ír a telepítő.

az usunable jávai nyelven van,ami nekem kicsit fura.

2017. márc. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Itt van, de ezzel nem jutottam előrébb.


[link]

2017. márc. 13. 19:08
 3/16 anonim ***** válasza:

elvileg ha kijelölöd,akkor kellene tudni formázni és partícionálni.

melyik linux disztrót akarod telepíteni?

2017. márc. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Próbáltam kijelölni, de csak egy rövid leírást ad hogy használhatatlan az a rész.
2017. márc. 13. 20:14
 5/16 anonim ***** válasza:

NTFS partícióra nem telepítünk Linuxot.

Töröld azt a partíciót, ne legyen ott semmi, és a telepítőben add meg, hogy formázza ext4-re.

2017. márc. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nincs NTFS-re formázva. Teljesen üres. Nézd meg az első képet! A telepítés közben pedig nem tudom kiválasztani, mert azt írja, hogy "unusable".
2017. márc. 13. 22:00
 7/16 anonim ***** válasza:

A "klasszikus" MS-DOS particionálási sémában maximum 4 darab elsődleges partíció lehet. Ha több partíciót akarsz, akkor az egyik elsődleges partíciót helyére kiterjesztett (extended) partíciót kell csinálnod, és azon belül logikai partíciókat.

A Windows 7-es a kép szerint pont egy ilyen logikai partíción van. Éppen ezért át kéne méretezni az azt tároló kiterjesztett partíciót, majd azon belül létrehozni logikai partíciót (ext4-es fájlrendszerrel) a Linux számára.


Ehhez valamilyen partíciómenedzser program kell - például egy Live Linuxos rendszerről ([x/k]Ubuntu) indított gParted.

2017. márc. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ja bocs, elnéztem a képet.

Ez esetben viszont az van, amit előző ír, Win7 és a szabad terület legyen egy extended partíción.

2017. márc. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogy extended partíción nem lehet futtatni operációs rendszert. Szóval akkor az lehetetlen, hogy egyszerre 3 operációs rendszer fusson a jelenlegi konfiggal?
2017. márc. 14. 19:26
 10/16 anonim ***** válasza:

"Azt olvastam, hogy extended partíción nem lehet futtatni operációs rendszert."

Ez régen esetleg a Windows esetén volt érvényes (a Windows7 már külön - ~100 MB-os - boot partíciót hoz létre) - Linux tud indulni logikai meghajtóról is.

2017. márc. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!