Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet laptoppal minőség...

Hogyan lehet laptoppal minőségi netre csatlakozni útközben?

Figyelt kérdés

A Wifi nem rossz, leginkább itthon a routerrel működik jól. A vonatokon is van néha Wifi, azok minősége nem túl jó, sokszor megszakad a kapcsolat, gyenge lehet a jel, vagy épp nem is működik.

Mobilnet létezik telefonra. Hogyan lehet akár a mobilnetre rácsatlakozni laptoppal, vagy bármi egyéb megoldással elfogadható minőségű netet használni laptoppal, amikor nem otthon vagyok?



2017. márc. 19. 12:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha van mobiltelefonod és van a SIM kártyán mobilinternet akkor csinálsz egy tethering funkciót, egy wifi AP-t a telefonból és arra csatlakozol mint wifi router a laptopról.


Vagy veszel egy USB-s mobilinternet stick-et a laptopba, amiben van a SIM kártyás mobilinternet előfizetés.

2017. márc. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, hasznosnak tűnik!


Melyik megoldás célszerűbb? Van okostelefonon, de soha nem netezek rajta, mert gépen szoktam meg a netezést. Ezért nincs is rajta net előfizetés sem. Ha már van telefon, érdemesebb arra venni net előfizetést, mint azért a stick-ért kiadni pénzt? Vagy van valami előnye a stick-nek a telefonnal szemben?

2017. márc. 20. 00:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy hogy a telefonban lévő SIM kártyára veszel mobilinternet előfizetést és annak a wifijén keresztül használod a laptoppal a netet, vagy veszel egy USB stick-et amibe rakod a mobilinternetes SIM kártyát, ez neked ahogy kényelmesebb. Hanem használod a mobiltelefont, akkor egyszerűbb az USB modem, és azzal lépni fel a mobiltornyokra netezni.



De valószínű az USB stickben lévő SIM kártyát talán a mobiltelefonba is át lehet tenni, ezt nem tudom. Elvileg semmiben nem különbözik mint a rendes SIM kártyád, amiről telefonálsz.


Pár ezer forint lehet egy ilyen USB modem, de lehet ma már annyira olcsó, hogy hozzásvágják, ha előfizetsz a mobilnetre. Itt inkább a mobilinternet előfizetés a drága, mert nem mindegy milyen adatcsomaggal veszed, mert amíg az otthoni internetelőfizetés szinte korlátlan adatmennyiségig használhatod, addig a mobilinternetnél néha elég kevés pár GB-os netet adnak, vagy ott is van korlátlan de az meg horror áron 10eFt / hó, bár nem tudom a pontos árakat, szóval lehet érdemes utána kérdezni az összes szolgáltatónál, hogy hol a legkedvezőbb.

2017. márc. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. márc. 22. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!