Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Újratelepítés után kéretlen...

Újratelepítés után kéretlen eszköz megjelenik, ez mitől van? (több lent)

Figyelt kérdés
Még régebben újratelepítettem egy régi laptopot (Windows XP van rajta) Korábban Windows 7 volt rajta azelőtt meg szintén Windows XP eredetileg, na de mindegy a lényeg az lenne, hogy egy USB-s Multi Device eszköz csak úgy megjelenik, tulajdonképpen semmi jelentőssége nincs csak rohadt irritáló tud lenni, mikor ránézek a rejtett ikonokra és ott egy USB-s jel; (hogy az eszköz biztonságos eltávolítása...) Ezen kívül ami a legidegesítőbb mikor a saját gépbe is ott van az a felesleges USB-s eszköz, aminek semmi haszna sincs, próbáltam az eszköz kezelőből eltávolítani, és újra indítás után visszatér, mintha misem történt volna, de letiltottam, így eltűnt a saját gépből, viszont a rejtett ikonos jel, ugyanúgy ott van, ötletek? Lehet, hogy driver telepítés során tettem volna rá? Vagy a másik opció, hogy USB-ről telepítettem a rendszer és nem e marad valami felesleg ezáltal rajta, de lehet hülyeséget mondok, más lehetőséget nem látok, viszont megy a rendszer meg minden, csak mikor ránézek az ikonokra a rejtettben, olyan irritáló, elég rég fenn áll már ez, csak nem foglalkoztam vele különösebben, most viszont megoldást keresek rá, hogy mitől lehet ez, és hogy lehet eltávolítani, mert mikor például csatlakoztatok hozzá, egy USB-s eszközt zavaró, hogy két eltávolítási lehetőséget is felajánl...

2017. márc. 20. 17:06
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem, hogy rufussal csináltam a bootolható USB-t NTFS fájlrendszerű, és egy Dell Inspiron Mini 1011-es laptopról van szó, nem egy mai darab, de tanuláshoz jó másra nem nagyon.
2017. márc. 20. 17:12
 2/9 anonim ***** válasza:

nem kártyaolvasó?

egyébként letiltod és csókolom, nem tudom mit értesz rejtett ikonos jel alatt.

2017. márc. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A rejtett ikonos jel alatt azt értem mikor a pendriveot el kell távolítani az kis cucc, mikor jelzi, hogy egy USB csatlakoztatva van a gépbe és ha rányomok egy ilyen felirat van: "A hardver biztonságos eltávolítása / vagy adathordozó kiadása" De az a vicc, ha eltávolítom és kiadatom vele azt eltűnik, de ha újraindítom az is megint ott van, szóval egyszerűsítve, mintha a semmit távolítanám el a gépből mikor rányomok az adathordozó kiadásra.
2017. márc. 20. 17:21
 4/9 anonim ***** válasza:

pedig, ha letiltod akkor nem kellene ott lennie.

Ellenőrízted már, hogy kártyaolvasó-e?

2017. márc. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem, de mint mondtam semmire se jó, csak idegesítő szerepet tölt be, ha ránézek, lehet majd letörlöm róla az összes drivert és felrakok újabbakat rá, mert megnéztem a driver listát az oldalán és ez az USB multis cucc, a network driverrel kapcsolatos dolog elméletileg, de majd kiderül, ha meg, nem tűnik el, akkor nem foglalkozok vele.
2017. márc. 20. 17:32
 6/9 anonim válasza:
vagy valamilyen multi-kartyaolvaso vagy a multibayt mutatja - ha van a gepben. utobbiba optikai meghajto, valahol masodik akku, stb. mehet. anno egy compaq n610c-m volt, abban is igy le lehetett valasztani a benne levo optikai meghajtoval egyutt.
2017. márc. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rájöttem a hibára!!! :) Nem volt feltelepítve eleve a kártya olvasó USB-s chipset driver és az okozta ezt a furcsa jelenséget, szerencsére feltelepítettem és eltűnt végre! :D
2017. márc. 21. 15:59
 8/9 anonim ***** válasza:
még jó, hogy csak kétszer dobtam fel a dolgot..
2017. márc. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen és köszönöm, de először mikor szenvedtem vele akkor se fogtam fel, hogy mi a "sz@r" akar az lenni, már ebből is tanultam legalább.
2017. márc. 21. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!