Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » OSX nél mennyire fontos a...

OSX nél mennyire fontos a rendszer frissítése egy átlag felhasználó számára?

Figyelt kérdés

A kérdésem tehát a fentebb lévő sor lenne. Eladtam windows-os gépeimet és egyik ismerősömtől megvettem alig használt, "2009 közepe"i macbook Pro-ját, melyet nem nagyon használt, és kifutótermékként vett még meg(ha jól emlékszem 2012-13 ban).

A Mac-et jól feltuningoltam, új aksi, 8gb ram, 150gb ssd, gyengepontja egyedül a processzor maradt(Core2duo) de úgy tudom ezt nem is lehet kicserélni, vagy igen?


Szóval elsősorban írásra használom a gépet, de reggel 8 tól kb este 10 ig, most El Capptian van rajta, a Sierra-t már nem engedi.


A kérdésem ebből fakadóan az lenne, hogy érdemes sz@arakodni, és felhackellni rá a Sierra-t -ha lehetséges-, vagy egy átlag felhasználónak jó az El Captian is hosszútávon? kb 4-5 évig fixen használni tervezem mert kifogástalan állapotban van, mint külsőleg és belsőleg, illetve retinás, aminek duplán is örülök, mert folyamatosan romlott a látásom a korábbi gépeim elött.


Előre is köszi a választ! :)


23/F


2017. márc. 21. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha ugyan arra a feladatra lesz használva ugyan azokkal a szoftverekkel akkor nem lesz probléma.
2017. márc. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
No offense, de szerintem durván át lettél kú*va... mennyiért vetted? 2009-es "alig használt"? A legújabb macOS fel se megy rá.
2017. márc. 22. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi első válaszoló! Megpróbálok rá vigyázni még az biztos.


Második: az lényegtelen, de kb annyiért amiennyiért neten is láttam az árakat. Eredetileg 2007-est néztem, mert nem a szoftverfrissítés érdekel, hanem a stabilitása a készüléknek, az aksi, és az, hogy ne akadzzon le mint az összes windowsos gépem tette gyerekrorom óta. Azért köszi a "hasznos választ" :) Sajnos nem olajmágnás az apám, hogy holnap beugorja egy újért(ami szinte ugyanezt tudja csak újabb processzorral) mert az "új"... :/ :)


Szerencsére ez az ismerősöm ki nem állhatta a mac et, szóval kétlem,hogy sokat ült volna elötte, főleg, hogy egy karc sincs a gépen. AMúgy a telefonom is kifutóként vettem 2015 ben (4s) aminek a dobozára 2012 volt írva(ezt ő is megtehette), furcsa mód, még mindig hibátlan és soha nem tudtam annak sem kihasználni a tudását. SMS, zene, neptun, mail. Ezeket, és a 100 oldalals esszéket kivéve nem nagyon kell bármi másra egy laptop sem. A lényeg, hogy stabil legyen szoftverileg, és állapotilag számomra. Örülök, hogy ezt megszereztem, de egy biztos, inkább egy 12 éves mac(akár), mint valaha 1 vadi új windows bármikor is.

2017. márc. 22. 20:56
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy új gép + Linux kombó jobb lett volna, ha már ennyire nem bírod a Windowst. A újabb hardver képességeit semmilyen szoftver nem tudja utánozni egy régi elavult a gépen.
2017. márc. 23. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!