Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Rendszergazdák. Mit szólnátok...

Serpent kérdése:

Rendszergazdák. Mit szólnátok hozzá, ha valaki egyszer (akár az utcán), egy borítékot nyújtana át nektek?

Figyelt kérdés

Amiben egy papíron a munkahelyi, általatok felügyelt hálózat topológiatérképe, hálózati eszközök jelszavai, felhasználónevei lennének feltüntetve.

Kort és nemet is írjatok.



2017. márc. 21. 23:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Shebang bin bash sudo halt.
2017. márc. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

killall -9 postman

rm -Rf /street/corpse

;)

2017. márc. 22. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szarnék bele. Hárman viszünk egy 1300 useres céget, nem találnak plusz embert, nem adnak elég pénzt, és idióták hozzák a döntéseket fentről. Mi csak azt tesszük amit kérnek. Mások szar döntéseiért pedig nem vállalok felelősséget.
2017. márc. 22. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1300 userre 3 rendszergizda? O.o

Hát, akkor ott vagy meggebedtek a melótól vagy nagyon jól csináljátok és minden működik. Legalább service desk van külön vagy a userek csip-csup hülyeségeivel is ti foglalkoztok?

2017. márc. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mindennel mi foglalkozunk, és én ráadásul csak gyakornok vagyok. Elég kaotikus a helyzet, de a nyitott pozíciókra még csak jelentkező sincs.
2017. márc. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az első kettő nem valami értelmezhető a jó angol tudásom ellenére (értem itt : corpse-holttest, street-utca). És légyszi kort és nemet is írjatok.
2017. márc. 22. 10:09
 7/8 anonim ***** válasza:

#5: Gondolom szaré-húgyé akarnák fölvenni az embereket és "Rendszergazda" helyett "Mindenes" munkakörbe. Ez egy kis cégnél még elmegy, nekem is volt olyan melóm, ahol 40 fős cégnél gépösszerakástól szerverbeállításon és webfejlesztésen át a biztonsági kamera szerelésig mindennek foglalkoztam. De egy 1300 fős cégnél elég gáz, hogy nincsenek differenciálva a munkakörök.


#6: Ha a #2-t nem érted, akkor biztosan nem vagy rendszergazda, de legalább is nem dolgoztál még Unix/Linux rendszerekkel.

2017. márc. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7: Úgy ám.

Kérdező: ezek Linuxos/Unixos parancsok.

a killall egy adott nevű folyamatot ("programot") szakít meg (a -9 arra utasítja a "programot", hogy azonnal szakítsa meg a futását), az rm pedig fájlt töröl (a -r kapcsoló a rekurzivitásért felelős, tehát ha könyvtárra adjuk ki, akkor a könyvtár teljes tartalmát kitörli, a -f pedig nem létező fájl esetén sosem figyelmeztet)


"És légyszi kort és nemet is írjatok."

Aha persze, tessék:

python -c "import random; nem=['F','L','E']; print str(random.randint(1,100)) + \"/\" + nem[random.randint(0,2)]"

(Hogy értsd: személyes adatot pszichológiai manipulációra - social engineering - lehet használni, így valósat nem adunk meg,)

2017. márc. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!